آغاز به کار نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از ۲۹ مهرماه
آغاز به کار نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از ۲۹ مهرماه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان ‌شرقی از برگزاری شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب تبریز از تاریخ 29 مهرماه تا 4 آبان ماه خبر داد

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست مطبوعاتی شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با ابراز خرسندی نسبت به مساعدت های دولتی و استانی درخصوص برگزاری جامع تر این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، اظهار کرد: این رویداد مهم فرهنگی از ۲۹ مهر ماه تا چهارم آبان در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب آماده بازدید عموم علاقه‌مندان خواهد بود.
به گزارش امین، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز را بر جسته ترین رویداد فرهنگی منطقه خواند و گفت: نمایشگاه امسال به مدت شش روز با حضور ۸۵۵ ناشر داخلی و ۶۰ ناشر خارجی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به نقش بسزای نمایشگاه کتاب تبریز در گردشگری استان گفت: تلاش می کنیم تا نمایشگاه امسال در حد جایگاه تبریز ۲۰۱۸ باشد.
محمدپور افزود: نمایشگاه کتاب تبریز به لحاظ گستردگی فضا و تعداد ناشران حاضر در نمایشگاه و عناوین کتاب‌هایی که در نمایشگاه عرضه می‌شود، پس از تهران دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در ایران به شمار می‌ورد.

محمدپور خاطرنشان کرد: در سال جاری برخلاف سال های قبل مراسم افتتاحیه ۲۸ مهر ماه از ساعت ۱۵:۳۰ در سال شمس نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: طی این نمایشگاه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بن کتاب با ۲۰ درصد تخفیف در اختیار کردم قرار خواهد گرفت و سقف پرداخت برای مدرک دیپلم و پایین‌تر یکصد هزار تومان و برای مدارک فوق دیپلم و لیسانس ۲۰۰ هزار تومان و برای مدارک فوق لیسانس و دکترا و معدل حوزوی ۳۰۰ هزار تومان ارایه خواهد شد.
محمدپور با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، اضافه کرد: دسترسی آسان مردم به کتاب های مختلف، عرضه آخرین تولیدات حوزه نشر و ایجاد فضای سالم بین ناشران استانی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است. 
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات رسانه‌ها را ستون اصلی فرهنگ و هنر دانست و گفت: در کنار جشنواره مطبوعات تلاش خواهیم کرد نمایشگاه مطبوعات هم برگزار شود چرا که برگزاری نمایشگاه مستقل حق مطبوعات است.