هفدهمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان به ریاست مهندس جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور مهندس صالحی نیا، مدیرکل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری کشور برگزار شد.

به گزارش نسل تدبیر، آخرین اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی راه های استان، ارائه گزارش مدیرکل راه و شهرسازی در ارتباط با آخرین وضعیت تکمیل و تجهیز برخی محورهای مواصلاتی استان همچون جاده تبریز- اهر و … مهم ترین دستورات این جلسه بودند.

رحمتی با اشاره به بازدید پیش از جلسه خود از جاده اهر- تبریز ابراز کرد: خوشبختانه دو کیلومتر از این جاده، به بهره برداری رسید و در حدود ۲۲ کیلومتر از آن نیز در روزهای آتی و پس از نصب گاردریل و علایم راهنمایی و رانندگی، زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در این محور تصریح کرد: نبود نقدینگی کافی باعث شده که به دلیل کمبود نقدینگی، راهی را که ساخته ایم نتوانیم به بهره برداری برسانیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت سازمان راهداری، نصب گاردیل و علایم راهنمایی و رانندگی در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان رسیده و با رفتار قانونمند مردم، شاهد آسیب و تلفات کمتری باشیم.

هماهنگی فرمانداران برای استفاده از تجهیزات نهادهای نظامی و انتظامی در ایام نوروز، استقرار خودروهای اورژانس و بالگرد در نقاط پرخطر استان، ممنوعیت تردد کامیون و کامیونت از تبریز به شهرستان های استان و هماهنگی برای بررسی یک طرفه کردن برخی محورهای مواصلاتی پرتردد در روز ۱۳ بدر از دیگر مسائل مهمی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.