اخلاق رسانه‌ای، گمشده این روزهای رسانه‌ها در تبریز
اخلاق رسانه‌ای، گمشده این روزهای رسانه‌ها در تبریز

یادداشت اختصاصی نسل تدبیر به قلم «دلسوز» را در این نوشتار بخوانید.

به گزارش نسل تدبیر برخی رسانه‌های تبریزی در چند ماه گذشته از سوی برخی افراد و جریانات خاص به سمتی هدایت می‌شوند که منافع جناحی و شاید اقتصادی خود را فدای هدف مقدس اطلاع رسانی و آگاهی مخاطبین خود کرده‌اند.

صبح امروز یکی از رسانه‌های محلی خبری در کانال خبری خود منتشر کرد که حاکی از تصمیم رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر انتصاب اکرم حضرتی، عضو سابق شورای اسلامی کلانشهر تبریز به عنوان مشاور خود حکایت داشت.

پیگیری‌های نگارنده حاکی از احتمال صحت این خبر حکایت دارد ولی خبری که در رسانه مزبور منتشر شد به شکلی ناقص تنظیم شده بود و به تبرئه حضرتی اشاره نشد حال آن که دادنامه منتشره از آخرین وضعیت پرونده فساد در شورای چهارم که در اکثر رسانه های محلی و برخی رسانه های ملی منتشر شد نشان می دهد که اکرم حضرتی از اتهامات وارده مبنی بر ارتشا و سایر عناوین اتهامی تبرئه شده است.

نکته ای که در این بین باید از لحاظ رسانه ای و حقوقی به آن اشاره کرد اینکه حضرتی در حال حاضر هیچ عنوان اتهامی در ارتباط با پرونده فساد در شورای شهر ندارد و به عنوان یک شهروند عادی می تواند از حقوق مصرحه در قانون بهره مند باشد.

فارغ از نگرش سیاسی رسانه ای که اقدام به انتشار این خبر ناقص کرده باید متذکر شد که به نظر می رسد این مطلب، مطلبی جهت دار بوده و با توجه به تفکرات اعتدالی و اصلاح طلبانه حضرتی، فشارهای مستقیم بر وی از سوی برخی رسانه ها آغاز شده است.

امید است رسانه ها به فاصله بین اخلاق رسانه ای با ذات فعالیت های رسانه ای و آگاهسازی رسانه ای پایان داده و سعی در حرکت در مسیر انصاف و مروت حرکت کرده و از انتشار مطالب جهت دار و دو پهلو خودداری نمایند.