نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حل مشکلات اقتصادی باید مورد توجه قرارگیرد و امکانات استان در جهت رونق تولید و افزایش اشتغال بسیج شوند.

حجت الاسلام آل هاشم روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر همراهی بانک ها با فعالان اقتصادی، گفت:
اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری نیازمند حمایت از کالا و تولید ایرانی و ترویج فرهنگ مصرف داخلی است.
وی با بیان اینکه قیمت ارز پایین آمده است ولی کالاها همچنان گران است
، بر ضرورت مدیریت بازار تاکید کرد .
امام جمعه تبریز مالیات ارزش برافزوده را فشاری مضاعف بر بخش تولید در شرایط تحریم دانست و گفت: باید از اهالی صنعت،حمایت شود و بدهی مالیاتی واحدها باید تقسیط شود.
وی با بیان اینکه امروز چهره ای فرهنگی و علمی سکان مدیریت استان را به دست می گیرد، گفت: در خدمت رسانی به مردم باید فراجناحی عمل کرد .
حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: به جوانان باید توجه کرد و به آنها در کارهای اجرایی میدان داد و در عین حال از تجربیات پیشکسوتان بهره مند شد.
وی با اشاره به اینکه امروز روز تصویب قانون اساسی است، اظهارداشت: قانون اساسی را بزرگترین تجربه مردم سالاری دینی است.
وی شیوه ارتباط مسوولان و مردم را بسیار مهم دانست و گفت: مردم نیازمند محبت هستند و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با اشاره به آلایندگی های زیست محیطی در کلانشهر تبریز، بر رفع مسائل زیست محیطی تاکید کرد.
امام جمعه تبریز همچنین تقویت ورزش همگانی و ترویج اخلاق ورزشی را مهم دانست و افزود: کمک به ازدواج جوانان نیز مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
وی گفت: با توجه به هجمه عظیم دشمنان نیازمند کار فرهنگی هستیم باید از ارگان های فرهنگی که برای تبلیغ اسلام فعالیت می کنند حمایت کرد.
امام جمعه تبریز بر حمایت از رسانه ها و خبرنگاران تاکید کرد و گفت: با شکایت کردن از خبرنگار مشکل حل نمی شود باید فضا را طوری آماده کنیم که زمینه شکایت ایجاد نشود .
وی با بیان اینکه امروز دشمن سعی در ایجاد تفرقه دارد، گفت: باید آگاه باشیم و با تبعیت از فرامین رهبری به وظایف دینی و ملی خود عمل کنیم.
در این آئین از خدمات مجید خدابخش تقدیر و محمدرضا پورمحمدی به عنوان استاندار جدید آذربایجان شرقی معرفی شد.