ایجاد فضای های مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد در آذربایجانشرقی
ایجاد فضای های مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد در آذربایجانشرقی

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: با ایجاد فضای مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد، اجرای برنامه ها توسط این سازمان ها در اولویت سیاست های ما قرار گرفته است.

به گزارش نسل تدبیر ایوب بهتاج عصر امروز در نشست خبری خود به مناسبت هفته جوان، با اعلام مطلب فوق، گفت: خوشبختانه در استان فاصله ورزش با بحث جوانان، بر خلاف خیلی از استان‌ها زیاد نیست و ما تلاش کردیم که اهمیت یکسانی به این دو مقوله بدهیم.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های سمت‌ها (سازمان‌های مردم نهاد)، اظهار کرد: در سال ۹۶ استان آذربایجان شرقی در حوزه جوانان دارای ۱۳۲ سازمان مردم نهاد بود که این آمار اخیراً به ۱۷۲ سازمان افزایش یافته است. سیاست ما در اداره ورزش و جوانان استان این است که بخشی از برنامه‌ها توسط سمن‌ها اداره شود.

بهتاج ادامه داد: در حوزه جوانان عملکرد خوبی داشته ایم و نقطه قوت ما اتکا به خلاقیت و ابتکار جوانان استان است. ما در سال ۹۷ با تمامی کمبودها توانستیم خانه جوان تبریز را بصورت اساسی تعمیر کنیم تا فضا را برای فعالیت جوانان مهیا کنیم.

وی در حوزه ورزش نیز عملکرد این اداره را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ما در سال گذشته موفقیت‌های زیادی را در ورزش کسب کردیم و در بحث عمرانی نیز اقدامات خوبی انجام داده ایم. طی دو هفته آینده سه سالن ورزشی را افتتاح می‌کنیم و تا پایان سال ۹۸ سالن‌های سه هزار نفری میرداماد و رسالت آماده بهره برداری می‌شود که از استاندارد کامل برخوردار هستند و ما می‌خواهیم با تمام ظرفیت ممکن این سالن‌ها را به مرحله بهره برداری برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ادامه با اعلام اینکه جوانان برتر استان مورد تجلیل قرار می‌گیرند، اظهار کرد: در هفته جوان علاوه بر برگزاری بیش از ۶۰۰ برنامه در حوزه جوانان و ورزش با همکاری دیگر ارگان‌ها، برترین جوانان استان در حوزه‌های مختلف انتخاب و از آنها تجلیل می‌شود.

وی افزود: همچنین قرار است جوانانی که از استان آذربایجان شرقی در برنامه تلویزیونی عصر جدید بتوانند به فینال راه یابند، از سوی معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

بهتاج در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اینکه آیا جشنواره عشایر قره قیه در زمان مقرر برگزار می‌شود، یادآور شد: سال گذشته اولین سال حضور من در استان و اولین دوره حضورم در جشنواره عشایر بود که به بهترین شکل ممکن برگزار شد اما امسال با توجه به شرایط جوی و استعلام ما از هواشناسی، احتمال برگزاری این جشنواره ضعیف است.

وی ادامه داد: بر اساس زمان کوچ عشایر که تا پایان اردیبهشت است و پس از ماه مبارک رمضان کوچ عشایر نداریم، ما تا آغاز ماه رمضان فقط دو جمعه پیش رو داریم و طبق استعلام ما از هواشناسی، وضعیت هوا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر، بارش باران و احتمال اصابت صاعقه وجود دارد و دو روز قبل آن نیز شرایط به این گونه است. با این حال ما همچنان در تلاش هستیم تا در صورت بهبودی وضعیت آب و هوا، این جشنواره را برگزار کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در خصوص اینکه گفته می‌شود بودجه برگزاری جشنواره عشایر برای کمک به هموطنان سیل زده اختصاص یافته است، گفت: این موضوع صحت ندارد و هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری در فراخوانی که داده شده بود، همانند دیگر هیئت‌های ورزشی مقداری به هموطنان سیل زده کمک کرده است.