برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز با مشارکت موسسه”الف”/پانتومیم، راه ورود به بازیگری حرفه‌ای
برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز با مشارکت موسسه”الف”/پانتومیم، راه ورود به بازیگری حرفه‌ای

مدیر موسسه بین المللی الف از برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز با مشارکت این موسسه خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، هومن بیگ نژاد در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه استان در کافه الف تبریز با اشاره به گذشت سه ترم از دوره آموزشی بازیگری توسط این مجموعه گفت: خوشبختانه در این بازه زمانی کوتاه، استعداددهای بسیار خوبی در این زمینه کشف شده که نویدبخش بهبود کیفی انواع نمایش در تبریز خواهد بود.

 وی به تمرین نمایش پانتومیم که پیش از برگزاری این نشست صمیمی و با حضور خبرنگاران برگزار شد ابراز کرد: استاند نصرآبادی که از اساتید مطرح کشوری و تنها استاد متخصص و مسلط حوزه پانتومیم است، مسئولیت آموزش این گروه را در سه جلسه چهار ساعته بر عهده گرفتند.

 وی ادامه داد: نتیجه حمایت موسسه فرهنگی الف از حرکات این چنینی، ساخت یک نمایش بسیار پخته است و در شرایطی که بسیاری از دانشجویان ترم اول، به راحتی و بنابر برخی دلایل خاص وارد حوزه نمایش می شوند، به این کار خود افتخار کرده و برای بهبود کیفی هرچه بیشتر آن تلاش خواهیم کرد.

مدیرموسسه فرهنگی هنری الف در ادامه سخنان خود از درخواست سفارت فرانسه برای برگزاری هفته فرهنگی این کشور در تبریز و با مشارکت این موسسه خبر داد و تصریح کرد: این برنامه قرار بود که در هفته اول اسفندماه برگزار شود ولی بنابر تاخیر در صدور مجوزهای لازم از سوی مسئولان استان، آذربایجان شرقی در مقابل یک کشور خارجی بدقول شده و امیدواریم شاهد برگزاری هفته فرهنگی فرانسه در تبریز و در اواخر اسفندماه باشیم.

 بیگ نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشی از اقدامات و فعالیت های بین المللی الف در برخی کشورهای جهان ادامه داد: اصلی ترین هدف این موسسه از برگزاری برنامه های بین المللی در خارج از کشور، شناساندن هنر و هنرمند ایرانی در سطح جهانی است. چرا باید همیشه یک فرهنگ را از کشور خارجی به ایران وارد کنیم؟ ایران، توانایی صادرات فرهنگ و هنر غنی خود را دارد ولی متاسفانه در این زمینه غفلت شده است . ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که دانشجویان هنرمند، صادرات این کمپانی به اقصی نقاط دنیا باشند.

 حامد نصرآبادیان، فعال فرهنگی و استاد حوزه هنر و نمایش نیز در این نشست با قدردانی از موسسه الف برای توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر ادامه داد: “الف” در ابتدای راه است و برای تکمیل تمامی حروف الفبا، نیازمند حمایت واقعی مسئولان است.

 وی از برگزاری اولین کارگاه فشرده آموزش پانتومیم کشور در تبریز خبر داد و گفت: هنرجوهای تبریزی، مرا غافلگیر کردند و علی رغم اینکه اکثریت ان ها در هیچ نمایشی، بازی نداشتند در این نمایش سخت پانتومیم به خوبی درخشیدند.

وی ابراز امیدواری کرد که این فعالیت ها به همت موسسه الف، استمرار داشته باشد.

نصرآبادیان، پانتومیم را راه ورودی به بازیگری حرفه ای دانست و افزود: موسسه بین المللی الف، ظرفیت و توانایی برگزاری اولین جشنواره بین المللی پانتومیم کشور در تبریز را دارد.