تاثیر قطعی معدل در کنکور؛تصمیمی ناپخته است/پاسخ دندانشکن ایران به تروریستها
تاثیر قطعی معدل در کنکور؛تصمیمی ناپخته است/پاسخ دندانشکن ایران به تروریستها

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار دارم دانش آموزان نیز نهایت تلاش خود را برای ارتباط با خانواده های شهدا و ایثارگران داشته و هرازگاهی با حضور در منزل این غیرتمندان، از تلاش ها و مجاهدت های آنان تشکر کنند.

به گزارش نسل تدبیر، همزمان با نخستین روز بازگشایی مدارس و آغاز سالتحصیلی جدید، در چهار مدرسه دخترانه شاهد باقرالعلوم، شهید فخریه، مردانی آذر و استعدادهای فرزانگان حضور یافته و این روز را به دانش آموزان، خانواده های آنان و کادر زحمت کش تعلیم و تربیت تبریک گفت.

وی در نخستین بازدید خود، به مدرسه شاهد باقرالعلوم رفت و با تبریک تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت:پدران من و شما برای حفظ تمامیت ارضی کشور و مقابله با بیگانگان، تلاش کرده و جان خود را در این راه تقدیم آرمان های انقلاب و اسلام کرده اند.

وی ادامه داد: ایران با غیرت، با دست خالی ولی با همت، شجاعت و حمیت نسبت به ناموس و میهن، در مقابل دشمن تا دندان مسلح مقاومت کرد و به جرات می توان گفت که در دفاع مقدس، تمامی کشورهای جهان برعلیه جمهوری اسلامی ایران، بسیج شده بودند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه اخیر تروریستی در اهواز نیز با بیان اینکه خون سرخ پدرانمان در رگهای ما جاری است اظهار کرد: مطمئنا جمهوری اسلامی ایران، پاسخی فراموش نشدنی به جنایتکاران این حادثه خواهد داد.

زهرا ساعی با بیان اینکه خوشبختانه ایران اسلامی به عنوان مهد تشیع و اسلام در کل جهان شناخته می شود تصریح کرد: گروهک های تروریستی توسط برخی کشورهای مرتجع منطقه و بخصوص عربستان ملعون، تقویت و هدایت می شوند و اصلی ترین هدف آنان، هجمه های مختلف به شیعیان است غافل از اینکه به اذعان اکثر سفرا و کارشناسان سیاسی کشورهای مختلف،جمهوری اسلامی ایران، نقش ویژه ای در کنترل گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه و حتی دنیا دارد و به کشوری الگو در این زمینه تبدیل شده است که این امر و تمامی موفقیت ها و سربلندی های ایران اسلامی به برکت خون شهدا حاصل شده است.

وی با بیان اینکه نباید فداکاری و مجاهدت های شهدا به ورطه فراموشی سپرده شود ادامه داد: انتظار دارم دانش آموزان نیز نهایت تلاش خود را برای ارتباط با خانواده های شهدا و ایثارگران داشته و هرازگاهی با حضور در منزل این غیرتمندان، از تلاش ها و مجاهدت های آنان تشکر کنند.

ساعی خطاب به دانش آموزان با بیان اینکه مدیریت این مرز و بوم به دست نسل شما دانش آموزان انجام خواهد شد گفت: خودتان را به علوم و فنون روز و همچنین معنویت، مجهز کنید و آماده انجام کارهای بزرگ در راه توسعه و اعتلای میهن عزیزمان ایران باشید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ایران اسلامی را کشوری در حال توسعه نامید و ادامه داد: مدیریت کشور در آینده، نیازمند مدیرانی شایسته است و نباید نسبت به موضوعات مختلف بی تفاوت باشیم.


ساعی از تلاش خود در مجلس شورای اسلامی برای تصویب قوانین حمایتی از زنان و دختران خبر داد و گفت: به همراه سایر ۱۷ نماینده زن تلاش می کنیم که فعالیت های فردی و اجتماعی بانوان و دختران در جامعه افزایش یابد.

زهرا ساعی همچنین در مدرسه فخریه نیز با محکومیت جنایت تروریست های تکفیری در اهواز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحملی به مناسبت هفته دفاع مقدس عنوان کرد:امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی، مرهون تلاش ها و مجاهدت های رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت و دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: تجهیز دانش آموزان به سلاح علم و معرفت، یکی از اساسی ترین نیازهای امروزی است و همه با هم باید در راه تحقق این مهم تلاش کنیم.

وی با اشاره به نقش بانوان و دختران در حوزه های مختلف جامعه ابراز کرد: توانمندی بانوان ایران بعد از انقلاب اسلامی، افزایش یافته است و در طول زمان نیز روز به روز بر موفقیتهای آنان همچون افزایش قبولی در کنکور، قبول مسئولیت های مهم و … در جامعه افزوده می شود.

تلاش برای تصویب طرح هایی با هدف توسعه اشتغال برای بانوان و دختران،رایزنی با مسئولان اجرایی برای افزایش پست های مدیریتی بانوان، تلاش برای لغو طرح ناپخته شورای سنجش مبنی بر تاثیر قطعی معدل در کنکور از دیگر مواردی بود که ساعی در دو بازدید دیگر خود از مدارس دخترانه تبریز به آن ها اشاره کرد.