مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان از تحقق بیش از ۶۰ درصدی بودجه سازمان همیاری شهرداری های استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، آخرین جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان با حضور شهرداران استان برگزار و بودجه پیشنهادی هیات مدیره سازمان برای سال ۹۸ تصویب شد.

صالح هوشیار در این نشست با قدردانی از زحمات مدیران سابق این سازمان و فعالیت‌های انجام شده گفت: بودجه مصوب این سازمان در سالجاری، ۴۱۰ میلیارد ریال بود که خوشبختانه تا این لحظه بیش از ۶۰ درصد آن محقق شده و پیش بینی می کنیم که تا بیش از ۷۵ درصد آن تا پایان سال محقق شود.

وی در همین راستا ادامه داد: بودجه مصوب این سازمان برای سال آتی، ۴۰۰ میلیارد ریال است و با همکاری همکاران زحمتکش سازمان و با اتخاذ رویکردی جدید، برای تحقق کامل و فراتر از آن تلاش خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی همچنین از آغاز دو پروژه مشارکتی توسط سازمان همیاری خبر داد و گفت: اجرای این پروژه ها از ابتدای سال ۹۸، آغاز و در بازه زمانی ۳۶ ماهه به اتمام خواهد رسید.

هوشیار ابراز کرد: با توجه به وضعیت امروز شهرداری ها در حوزه درآمدی،بهترین راه برای برون رفت از وضعیت کنونی، سوق دادن این نهادهای عمومی به سمت کسب درآمدهای پایدار است و این موضوع جز با تعریف پروژه های مشارکتی مقرون به صرفه میسر نخواهد شد.

وی همچنین از تمامی شهرداران استان به همکاری با سازمان همیاری شهرداری های استان در زمینه های مختلف بازرگانی، عمرانی و …دعوت کرد.

 مدیریت مستقیم و ۱۰۰ درصدی کارخانجات آسفالت و بتن توسط سازمان همیاری استان، تلاش برای افزایش درآمدزایی و سودآوری کارخانجات وابسته به سازمان همیاری، رفع مشکل چندین ساله مسکن جماران، آغاز اقدامات تخصصی برای فعال کردن بخش بازرگانی سازمان همیاری و … از دیگر موضوعاتی بود که مهندس هوشیار در این جلسه به آن ها اشاره کرد.