حذف فردوسی پور پس از رای میلیونی مردم به برنامه نود
حذف فردوسی پور پس از رای میلیونی مردم به برنامه نود

برنامه نود در سال جدید با ترکیب و ساختار جدید روی آنتن می رود. تیتری که ساعاتی پیش در رسانه های خبری منتشر شد و مدیر گروه ورزش شبکه سه با اعلام این خبر گفت: فردوسی پور می تواند در سمت های جدی تری به فعالیت بپردازد!

برنامه نود در سال جدید با ترکیب و ساختار جدید روی آنتن می رود. تیتری که ساعاتی پیش در رسانه های خبری منتشر شد و مدیر گروه ورزش شبکه سه با اعلام این خبر گفت: فردوسی پور می تواند در سمت های جدی تری به فعالیت بپردازد!

این یعنی برتری مدیر جوان شبکه ۳ و فامیل عزیز جناب حداد عادل بر آرای میلیونی مردمی که نود را تنها و تنها با فردوسی پور می خواهند.

ماه هاست که شاهد تنش و اختلاف بر سر برنامه نود و شخص عادل فردوسی پور در بدنه صداوسیما و مدیریت شبکه ۳ هستیم. از محدودیت های ایجاد شده در برنامه نود تا تعطیلی کوتاه مدت برنامه و بازگشت با شرایط ویژه تا دستکاری آرای مردمی جشنواره جام جم که هیچکدام پوشیده نماند و رسانه ها به تحلیل و بررسی تک تک وقایع پرداختند تا رسید به زمانی که نود و فردوسی پور  در جشنواره جام جم با رای قاطع و بالای مردم بعنوان بهترین برنامه ترکیبی و تهیه کنندگی منتخب شد و اینطور به نظر رسید که مدیریت شبکه با توجه به پشتوانه رای مردمی فردوسی پور دیگر نمی تواند ایستادگی کند و ناچار باید به رای مردم احترام گذارد.

اما شد آن چه نباید می شد و علی رغم همه حدس و گمان ها در باره تداوم برنامه نود با حضور فردوسی پور، صبح دیروز خبری مبنی بر احتمال قائم مقامی فردوسی پور بر شبکه ورزش منتشر و سپس خبری با مضمون اخراج محترمانه فردوسی پور با بهانه تغییر در ترکیب و ساختار برنامه در صفحه رسانه ها قرار گرفت و این نشان داد که براحتی می توان در مقابل رای و خواسته مردم ایستاد!!!

این سوال را هم به لیست هزاران سوال بی جواب دیگر بیافزایید که چطور یک شخص می تواند با لجبازی و قدرت نمایی در مقابل طیف گسترده ای از مردم و برنامه ای که تبدیل به بخش لاینفکی از زندگی مردم شده و در تاریخ رسانه ملی توانسته بیشترین مخاطب را جذب کند، بایستد؟!

در دورانی که شبکه‌های غربی و فضای مجازی بخش زیادی از خوراک رسانه‌ای مردم را تامین می‌کنند، یک برنامه تلویزیونی و مجری توانمندش توانسته مخاطب‌های خودش را حفظ و یک سرمایه اجتماعی ۲۰ ساله برای خود دست و پا کند. اما هزاران حیف که یک شخص تنها بخاطر سلیقه شخصی اش می تواند در عرض چندماه این سرمایه عظیم را به باد دهد…

آیا واقعا برای رسانه ملی حضور مردم مهم تر است یا امثال فروغی؟؟

امروز در این شرایط و با این نوع مدیریت نباید از صحبت های خام و نابخردانه امثال رضا گلزار ناراحت شویم. چرا که سیستم به سمتی می رود که رضا گلزار ها که خود را ناجی رسانه ملی می دانند در عرصه مجری گری و برنامه سازی ارجح تر از متخصصانی چون فردوسی پور و نیما کرمی و رشید پور هستند که خود را فرزند رسانه ملی می دانند…

اما آیا برنده باش ها خواهند توانست همانند نود با همان مجری به مدت ۲۲ سال و به اندازه دو سوم سن جناب فروغی به فعالیت خود ادامه دهند؟!

تاریخ پاسخ این سوال را خواهد گفت اما حیف که آن موقع دیگر دیر شده است…

یادداشت از: علی محمدزاده وردین