خدابخش: خط آهن میانه تا باسمنج به بهره‌برداری می رسد
خدابخش: خط آهن میانه تا باسمنج به بهره‌برداری می رسد

استاندار آذربایجان شرقی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) از روند عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن تبریز-میانه در محور بستان‌آباد به تبریز بازدید کرد.

به گزارش نسل تدبیر، مجید خدابخش در حاشیه این بازدید با اشاره به اتمام عملیات اجرایی این پروژه در مسیر میانه تا بستان‌آباد، گفت: در حال حاضر ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد نیز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای سرعت بخشیدن به اجرای آن پیگیر تزریق اعتبار مورد نیاز هستیم.

وی افزود: خوشبختانه عملیات زیرسازی در محور بستان‌آباد تا باسمنج به طول ۲۹ کیلومتر نیز انجام شده و پیمانکاران با تجهیزات کامل در حال اجرای پروژه هستند.

خدابخش با اشاره به وجود ۵ پل در مسیر این پروژه، اظهار داشت: در حال حاضر به منظور تامین ورق برای احداث این پل‌ها حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سفر آقای نوبخت معاون رئیس جمهور به تبریز دستور لازم صادر شد و در این زمینه پیگیر جذب اعتبار هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم با دریافت این اعتبار و تامین ورق‌های مورد نیاز، تا سال آینده خط آهن میانه تا باسمنج  آماده بهره‌برداری شود.

خدابخش با بیان این که امسال بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه جذب شده است، گفت: با توجه به تخصیص اعتبار بیش از ۸۳ درصد فعلا نگران بودجه اجرایی نیستیم.

وی ادامه داد: از باسمنج تا ائل‌گلی نیز یک پل به طول یک کیلومتر پیش‌بینی شده است که برای احداث این پل اعتبار زیادی نیاز است و ما در حال حاضر برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه تا باسمنج تمرکز کرده‌ایم.