الیاس یالچین تاش، خواننده ترکیه‌ای که در ایران نیز مخاطبان علاقمند بسیاری دارد، قرار است برای تیم فوتبال تراکتورسازی و هواداران آن آهنگی بخواند.

به گزارش نسل تدبیر؛الیاس یالچین تاش که علاقمندی خود را برای یادگیری زبان فارسی اعلام کرده، درباره جزییات آهنگش به خبرگزاری «آناتولی» گفته است: ساختار ملودی ترانه اخیرم «بیلمه جه» (ندانسته) برای ساخت یک مارش بسیار مناسب است، می خواهم به زودی شعر مناسب آن را برای تراکتورسازی نوشته و به هوادارانش هدیه کنم و تلاش‌مان در این زمینه ادامه دارد و به زودی جزییات آن را اعلام می کنم.

یالچین تاش با اشاره به اینکه مایل است در شهرهای ایران بویژه تهران و تبریز کنسرت برگزار کند، درباره کنسرتش در شهر کیش گفته است: این نخستین کنسرت یک خواننده پاپ ترکیه بعد از چند دهه در ایران بود؛ ۴ روز متوالی در کیش کنسرت برگزار کردیم و با استقبال بسیار پرشور ایرانی‌ها مواجه شدیم، به طوری که بلیت‌های برنامه خیلی پیشتر به فروش رسیده بود.

الیاس یالچین تاش درباره علاقه ایرانی‌ها به ترانه‌هایش نیز اینگونه گفته است: موسیقی یک مبحث جهانی است؛ انسان‌ها بدون آشنایی با زبان شعری که برای ترانه نوشته شده است، می‌توانند با آن انس گرفته و گوش دهند؛ هر ترانه احساسات خاصی را در دل انسان ها برمی‌انگیزد و به همین دلیل نیازی به آشنایی با زبان آن وجود ندارد. گروه «کاکوبند» در ایران بدون استفاده از کلمات ترانه‌های خود را می‌سرایند، اما هزاران نفر با آن آشنایی دارند.