ای کاش نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی، صدای حق طلبی کارگران را بشنوند
ای کاش نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی، صدای حق طلبی کارگران را بشنوند

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز گفت: ای کاش نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی، صدای حق طلبی کارگران را بشنوند.

به گزارش نسل تدبیر، کریم صادقزاده تبریزی در جشن انقلاب اسلامی ویژه کارگران و بازنشستگان شهرستان تبریز گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسیده است به حول و قوه الهی انقلاب اسلامی به بالندگی رسیده است و وارد گام دوم شده است.

 وی ادامه داد: مردم از ۴۰ سال  اقتدار و بالندگی نظام بهره مند شده اند و پای انقلاب هستند

 مردم ایران اسلامی همچنان پای نظام خود ایستاده اند.

 صادقزاده افزود: حضور اقشار مختلف مردم و بویژه جامعه کارگری و بازنشستگی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، نشان داد تا مردم ایران پای انقلاب ایستاده اند و انسجام ملی و اقتدار مردم به جهانیان اعلام کرد که مردم ایران ضمن پایبندی به اصول انقلاب اسلامی تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای هستند.

 دبیر اجرایی خانه کارگر استان خاطر نشان کرد: انتظار داریم مسئولین در جهت رفع مشکلات جامعه کارگری اقدامات لازم را انجام دهند و باید دولتمردان قدم های مثبتی برای رفع مشکلات کارگران بردارند و به این قشر توجه ویژه ای داشته باشند.

 نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی، صدای حق طلبی کارگران را بشنوند

وی ادامه داد: از دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار میرود تا به فکر این قشر فرهیخته باشند و به فریادهای حق طلبانه قشر عظیم کارگری و بازنشستگی توجه جدی نمایند.

 صادقزاده با بیان اینکه کارگران بیش از ۵۵ درصد از جمعیت ایران را شامل می شوند ادامه داد: کارگران و بازنشستگان  عزیز در شرایط مناسبی به سر نمی برند و ۸۵ درصد جمعیت کارگری جزو اقشار آسیب پذیر هستند.

 وی‌ادامه داد: بحث ساماندهی کارگران قراردادی توسط کمیسیون اجتماعی آغاز شده و بحث بسیار مهمی است که انتظار داریم در این دوره از مجلس به تصویب برسد.

 صادقزاده عدم وجود امنیت شغلی، عدم کفایت حقوق و دستمزد با معیشت و عدم پرداخت عیدی سالانه همانند شاغلین به بازنشستگان و همسان سازی ومتناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی  را از جمله مشکلات جامعه کارگری و بازنشستگی دانست و خاطر نشان کرد: بحث واگذاری غلط واحد های تولیدی و رهاسازی و خودمانی سازی این واحد ها جزو مسایل حل نشده هستند که هر ساله بر دامنه مشکلات آن افزوده می شود.

 وی در خاتمه از حضور فعال اعضای خانه کارگر و کانون بازنشستگان و اتحادیه های کارگری و زنان کارگر و مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کار گر در طول سال از برنامه ها وگردهمایی ها و تجمع های جامعه کارگری تشکر وقدردانی کرد.