مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان شرقی گفت: دهه فجر، بهترین ایام برای تبیین عملکرد کارگزاران نظام است.

به گزارش نسل تدبیر،آخرین نشست دوره ای شورای سازمان همیاری شهرداری های استان در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.

در این جلسه که با حضور  علیخانی، مدیرکل امور شهری استانداری، هوشیار، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان، طوسی، مدیرکل دفتر فنی استانداری،  باهر، شهردار کلانشهر تبریز و شهرداران شهرهای مختلف استان برگزار شد، مرتضی علیخانی گفت: ایام الله دهه فجر، بهترین ایام برای تبیین عملکرد نظام مقدس جهموری اسلامی در تمامی حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، خدماتی و عمرانی است.

وی در همین راستا ادامه داد: انتظار داریم شهرداران استان، برای خنثی سازی توطئه های دشمنان نظام، عملکرد خود در تمامی حوزه ها را از طریق رسانه ها برای مردم تبیین کنند و امسال با توجه به جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، عملکرد خود را در این ایام و بخصوص در روز ۲۲ بهمن در معرض نمایش مردم قرار دهند.

وی با بیان اینکه شهرداران باید نسبت به تبلیغات مسموم بر علیه جمهوری اسلامی ایران و شبهاتی که از طریق رسانه های بیگانه ایجاد می شود پاسخ مستدل و مستند بدهند ابراز کرد: عدالت، پایه و اساس جمهوری اسلامی است و اصلی ترین شعار محوری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، تحقق واقعی عدالت در حوزه های مختلف جامعه بود که خوشبختانه با گذشت نزدیک به یک دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اقدامات بسیار ارزنده ای در این حوزه انجام شده است.

بر اساس گفته علیخانی، ایجاد شبکه آب رسانی بهداشتی در تمامی روستاهای استان،تبدیل اکثر شهرستان های استان به شهرستان سبز، بهره مندی اکثر روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی و … نمونه کوچکی از دستاوردهای ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران در استان آذربایجان شرقی است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان بودجه مصوب سازمان همیاری شهرداری های استان در سال ۹۸ را ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم در سال آتی، شاهد تحقق کامل بودجه در این سازمان و همکاری هرچه بیشتر شهرداری های استان با این سازمان باشیم.

مهندس طوسی، مدیرکل دفتر فنی استانداری نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از ماشین آلات معاونت عمرانی استانداری و سازمان همیاری توسط شهرداری های استان ابراز کرد: انتظار دارین شهرداران عزیز در استفاده و خرید ماشین آلات جدید، وضعیت های فعلی را به دقت مورد ارزیابی قرار داده و انجام فعالیت های مقرون به صرفه و مفید به مردم را در سرلوحه اهداف خود قرار دهند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش تعامل دوجانبه شهرداری های استان و سازمان همیاری و همچنین حمایت هرچه بیشتر این سازمان از شهرداری های مختلف تصریح کرد: استفاده از مشاورین سرمایه گذاری توسط شهرداران استان، یکی دیگر از انتظارات ماست تا از احتمال زیان ده بودن پروژه ها در شهرداری های استان جلوگیری کنیم.