دور خیز استثنایی وزارت کار برای اشتغال پایدار جوانان
دور خیز استثنایی وزارت کار برای اشتغال پایدار جوانان

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

به گزارش نسل تدبیر؛محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در سفر به شهرستان الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس قانون توسعه پنج ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در کشور صورت می گرفت تا بتوان به رشد اقتصادی هشت درصد رسید اما این مهم به دلایل متعدد در سال ۹۷ انجام نشده است.

وی افزود: دولت برای جبران این مساله توسعه اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی را بصورت سیاست جایگزین در پیش گرفته است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیش از ۳۲۷ میلیارد ریال سهم لرستان بود که از این میزان تا کنون ۱۲۷ میلیارد ریال آن پرداخت شده ست.

شریعتمداری اضافه کرد: انتظار می رود در سال ۹۸ توسعه اشتغال پایدار از طریق سیاسیت های اشتغال روستایی، فراگیر و مشاغل خانگی روند رشد بیشتری داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر ۲ روزه خود به لرستان به شهرستان های مختلف این استان اعم از الیگودرز، دورود، خرم آباد ، دلفان و الشتر سفر می کند و چند طرح اشتغال زایی با حضور شریعتمداری افتتاح و کلنگ زنی می شود.