سفر روحانی به تبریز در آینده نزدیک/بهره برداری از راه آهن میانه- تبریز در سال آتی
سفر روحانی به تبریز در آینده نزدیک/بهره برداری از راه آهن میانه- تبریز در سال آتی

   نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از افتتاح راه آهن تبریز - میانه تا پایان سال آینده خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، مسعود پزشکیان در بازدید از پروژه راه آهن تبریز_ بستان آباد و میانه به همراه خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه گفت: رئیس جمهور و مدیران عالی کشور قول همکاری برای اتمام پروژه راه آهن تبریز میانه را داده اند اما برخی از مسئولین استانی با عدم پیگیری های مناسب موجب برخی دیرکردها در پرداخت مطالبات شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت با مشکل نقدینگی روبروست گفت: اما با تمام این ها چون قول پیگیری و اتمام این پروژه را شخص رئیس جمهور داده است هیچکس نمی تواند مانع از پرداخت هزینه به این پروژه بشود.

مسعود پزشکیان با بیان اینکه راه آهن تبریز میانه تا ایستگاه بستان آباد تا آخر ماه جاری بهره برداری می شود گفت: ما در مجلس آماده پیگیری مشکلات موجود در زمینه پرداخت بدهی های دولت به پیمانکاران هستیم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرعت ۹۰ کیلومتر برای این خط تایید شده است گفت: یک بار دیگر بازرسان این پروژه سرعت را با ۱۲۰ کیلومتر در ساعت امتحان خواهند کرد و در صورت جواب‌دهی مناسب امکان افزایش آن به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت وجود خواهد داشت.

پزشکیان با اشاره به سفر چند هفته آینده رئیس جمهور به استان گفت: با همکاری مقامات و مسئولین استانی پیشرفت‌ها و نیازهای پروژه جمع آوری و در سفر رئیس جمهور در اختیار ایشان و هیئت همراه قرار گرفته و مطالبات مردم و پیمانکاران را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر و با توجه به پیگیریهای دولت به اندازه ۲۰ سال گذشته در راه آهن تبریز میانه سرمایه گذاری شده و پروژه پیشرفت داشته است گفت: این پروژه اولین خط راه‌آهن کشور محسوب می شود که از همان ابتدا به صورت دو بانده اجرا می‌شود.

مسعود پزشکیان ‌با اشاره به اینکه کارهای بسیار بزرگی در این پروژه انجام شده است گفت: متاسفانه تا امروز تمامی فعالیت ها در دره ها و کوه ها بوده و مردم از نزدیک شاهد پیشرفت پروژه ها نبودند اما هنگامی که از این راه آهن استفاده کنند تغییرات انجام شده چشمگیر خواهد بود.

خیرالله خادمی نیز در بازدید از این پروژه با تشکر از پیگیری های مستمر نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی‌ برای رفع مشکلات راه‌آهن تبریز میانه‌ گفت: امروز با پیگری‌‌های دکتر پزشکیان شاهد پیشرفت ها و تخصیص اعتبارات مورد نیاز در این پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه این پروژه یکی از بزرگترین احجام کار شده کشور است گفت:آزادراه قزوین رشت که بزرگترین آزاد راه کشور از نظر وسعت خاکبرداری و خاک ریزی است نصف این پروژه خاکبرداری داشته است.

همچنین دکتر پزشکیان از مسئولین استانی و کشوری خواست تمام‌توان خودرا برای اتمام پروژه‌‌های در دست اجرا به کار بگیرند و در پیگیری مشکلات موجود نمایندگان مجلس و شخص نائب رئیس مجلس را در کنار خود بدانند.