مالک باشگاه تراکتور سازی تبریز، گفت: دو بازیکن خارجی به تیم ملحق خواهند شد که بازیکن آسیایی طی روز های اینده در تبریز حاضر خواهد شد.

به گزارش نسل تدبیر، محمدرضا زنوزی در نشست خبری در خصوص وضعیت باشگاه تراکتورسازی تبریز در حال حاضر، اظهار داشت: با توجه به پروسه واگذاری باشگاه، مدتی از زمان نقل و انتقالات را از دست دادیم. در بازار نقل و انتقالات با بازیکنانی که قرارداد نداشتند، مذاکره کرده و بازیکنان خوبی را جذب کردیم. دستمان بسته بود و نتوانستیم پست های خالی را به خوبی پر کنیم.

وی ادامه داد: باشگاه ها به بازیکنانی که قرارداد داشتند، اجازه خروح نمی دادند که بنابراین بازیکنان آزاد را مورد بررسی قرار دادیم. جان توشاک یکی از موفق‌ترین مربیان دنیاست که سابقه نشستن روی نیمکت تیم رئال مادرید را هم دارد. همچنین ما به خاطر از دست دادن برخی از بازیکنان مجبور شدیم روی بازیکنان خارجی متمرکز شویم. تاکنون دو بازیکن خارجی باکیفیت به خدمت گرفتیم اما نخواستیم از رده چهارم فوتبال برزیل بازیکن بیاوریم چون این بازیکنان مانند هندوانه سربسته هستند و گذشته نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از این بازیکنان جواب نداده‌اند. برای امضا قرارداد ۴ بازیکن خارجی، مذاکراتی انجام دادیم که دو بازیکن قطعی شد. به دنبال بازیکنان مطرح که در لیگ های اروپایی بازی کرده اند رفته ایم و در روز های آینده یک بازیکن آسیایی به جمع تیم ملحق می شود. برای بازیکن خارجی دیگر نیز به دنبال بازیکن رزومه دار هستیم.

مالک باشگاه تراکتور سازی تبریز، بیان کرد: تراکتور سازی را بدون زیر ساخت تحویل گرفته ایم و تیم در حال حاضر نیز با ۱۴ یا ۱۵ بازیکن راهی مسجد سلیمان شده است. سعی می کنیم مشکلات را حل کرده و به نیم فصل برسیم تا در فصل نقل و انتقلات بازیکنان خوبی را تزریق تیم کنیم.

زنوزی در خصوص مذاکره با برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، گفت: بازیکنان ملی پوش تصمیم دارند تا در لیگ های اروپایی بازی کنند زیرا سرمربی تیم ملی بازیکنانی که در لیگ های اروپایی بازی می کنند را بیشتر مد نظر قرار می دهد.

وی در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه تراکتور سازی، اظهار داشت: در چارت جدید باشگاه، مدیرعامل به عنوان معاون ورزشی باشگاه خواهد بود و سعی می کنیم باشگاه را به سمت اقتصادی ببریم تا بتواند هزینه‌های تیم را پشتیبانی کند. اینجا یک مجموعه بزرگ و جزو پرطرفدارترین تیم‌های آسیا است. ۹۹ درصد دوستانم مخالف ورودم به تراکتورسازی بودند اما به خاطر کمک به این باشگاه و به عشق مردم این کار را انجام دادم. در این موضوع مقداری هم احساسات دخیل است و حرف‌های هواداران بیشتر باعث شد که وارد این کار شوم. هنوز بازی‌های لیگ هفدهم تمام نشده بود که مردم می‌خواستند باشگاه به بخش خصوصی واگذار شود.

زنوزی در مورد روند واگذاری باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: یکسری کارهای جزیی مانده که انتقال سهام صددرصد شود اما این موضوع در ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و مشکلی بابت انتقال سهام وجود ندارد. با وضعیت کنونی آینده خوبی را برای تراکتورسازی می‌بینم. با شرایط اقتصادی موجود کار کمی سخت است اما ما می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. ما به هر جا که رسیدیم از خاک آذربایجان بوده و باید دین‌مان را به این خاک ادا کنیم. در گسترش فولاد هزینه می‌کردم که سهمیه ورزش آذربایجان از بین نرود. باید در جایی سرمایه‌گذاری کنیم که خوشحالی مردم را در پی داشته باشد. من به تیم ملی هواپیمای اختصاصی دادم تا مردم خوشحال شوند.

مالک باشگاه تراکتور سازی در خصوص برنامه های اقتصادی برای این باشگاه، گفت: برای تراکتور سازی برنامه اقتصادی داریم که می خواهیم باشگاه به هلدینگ اقتصادی و ورزشی تبدیل شود. احتمالا در آینده به رشته های دیگر نیز همانند والیبال ورود کنیم. تراکتور سازی را به سمت حضور در بورس می بریم ولی طبق قوانین در ابتدا باید شرکت سودهی داشته باشد.

زنوزی در خصوص صحبت هایی در خصوص قول قهرمانی این تیم در فصل جاری لیگ برتر، بیان کرد: در ابتدای ورود از داخل باشگاه اطلاع زیادی نداشتیم.  پس از ورود متوجه شدیم که  باشگاه مانند میوه ای است که پوسته ای دارد ولی داخلش خالی است. البته از حرفم برنگشته ام. تمام تلاشمان را انجام می دهیم. تیم را در نیم فصل رقابت های لیگ برتر نیز تقویت خواهیم کرد تا خواسته هواداران را برآورده کنیم. . می‌خواهیم ساختار باشگاه را درست کنیم اما امروز چند بازیکن ما را تیم فوتبال امید با خود برداشته و به عراق برده است. ما از همه طرف تحت فشار هستیم. آقای توشاک هر روز به من می‌گوید من را کجا آورده‌اید؟! اینجا چه چیزی دارد؟

مالک باشگاه تراکتور سازی تبریز در خصوص بودجه این باشگاه در فصل جاری لیگ برتر، اظهار داشت: برای فصل جاری بودجه ای مشخص نکرده ام و برای هزینه ها هیچ گونه محدودیتی قائل نشده ایم. مشکل هزینه ای نداریم. در حال حاضر به دنبال نتیجه گرایی هستیم ولی در فصل های آینده برنامه های دیگری نیز از جمله زیر ساخت خواهیم داشت.

زنوزی در مورد هدفگذاری این تیم در لیگ هجدهم گفت: هدفگذاری ما در یکی دو ماه آینده و پس از مشخص شدن اعضای هیئت مدیره اعلام می‌شود. اینکه بگوییم فقط به جوانان میدان می‌دهیم درست نیست. از طرفی اگر حکم مهدی ترابی صادر شود وی آخرین بازیکنی است که به عنوان بازیکن سرباز به جمع ما اضافه خواهد شد.

وی در خصوص صحبت هایی در خصوص مخالفت هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی در مورد انتخاب نام باشگاه ماشین سازی شهریار تبریز، گفت: هیات فوتبال استان چه کاری است؟ هیات فوتبال در خصوص فوتبال استان چه کاری انجام داده است؟ وظیفه هیات فوتبال در خصوص رسیدگی به فوتبال محلات است. گسترش فولاد با نام ماشین‌سازی شهریار تبریز در لیگ هجدهم به میدان می‌رود.

زنوزی در ادامه از جواد ششگلانی، رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی انتقاد کرده و بیان کرد، : هیئت فوتبال باید شرح وظایفش را بداند که نمی‌داند. هیئت فوتبال باید بداند در کدام حوزه دخالت کند و در کدام حوزه دخالت نکند. هیئت فوتبالی که متوجه نیست بخش مالکیت یک تیم به او ربطی ندارد لطفا در مورد ما اظهارنظر نکند. من برای آن آقایی که آنجا نشسته متاسفم. رئیس هیئت فوتبال متوجه نیست که از لحاظ حقوقی من می‌توانم در کمیته اخلاق از او شکایت کنم. آن آقا اگر در این ۲۳ سال در هیئت فوتبال فقط چای می‌نوشید و تماشا می‌کرد این مسائل را یاد می‌گرفت! اما خیلی از مسائل را نمی‌داند. او در ۲۳ سال آیین‌نامه و قوانین ابتدایی را یاد نگرفته است. این آقا نمی‌داند انداختن عکس قرارداد بازیکن و قراردادن آن در اختیار رسانه‌ها جرم است؟

مالک باشگاه تراکتور سازی،ادامه داد: باشگاه و بازیکنان همگی می‌توانند الان از او شکایت کنند. این آقا نمی‌داند در کدام حوزه می‌تواند ورود کند. من قبول دارم که او در این ۲۳ سال چیزی را یاد نگرفته اما حداقل می‌تواند از روی آیین‌نامه آنها را بررسی کند. هیئت فوتبال منبع تشخیص نیست، منبع اجراست. هیئت فوتبال قانونگذار نیست، مجری قانون است.