زنگ شکوفه ها توسط شهردار تبریز نواخته شد
زنگ شکوفه ها توسط شهردار تبریز نواخته شد

شهردار کلانشهر تبریز با حضور در دبیرستان تاریخی فردوسی تبریز زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا در آورد.

مهندس ایرج شهین باهر صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس در دبیرستان فردوسی تبریز ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید اظهار کرد: توسعه تمامی شهرها و کشورها زیرسایه تلاش های جوانان آن کشور صورت گرفته که شما دانش آموزان نیز باید بدانید که پس از سپری شدن زمان، مدیریت کشور به شما سپرده می شود؛ چنان که بنده نیز در دهه ۶۰ در همین مدرسه و در همین صف ها ایستادم و امروز مدیریت اداره یک شهر به من سپرده شده است.

وی افزود: اقتدار و توانمندی یک کشور وابسته به دانش مردم آن کشور در حوزه های مختلف است که امیدوارم شما دانش آموزان نیز در حوزه دانش، حرف نخست را در جهان بزنید و به واسطه آن، در افزایش رفاه و آسایش شهروندان گام های بزرگی بردارید.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه کلانشهر تبریز در طول تاریخ مهد بزرگان بوده است، اظهار کرد: دبیرستان فردوسی تبریز که سابقه ۱۰۰ ساله دارد، انسان های فرهیخته و بزرگی را در طول این ایام تربیت و تحویل جامعه داده است که شما دانش آموزان نیز با تلاش روزافزون می توانید در آینده، با دانش خود تأثیرات فراوانی را در جامعه بگذارید.

وی همچنین ادامه داد: تبریز که امروز با عناوین مختلفی همچون شهر اولین ها، تمیزترین شهر کشور، شهر بدون گدا، شهر بدون معتاد متجاهر و دیگر عناوین افتخارآمیز شناخته می شود، زیرسایه جوانان هر دوران صورت گرفته که امروز نیز باید دست در دست هم دهیم در پیشرفت این کلانشهر سهیم باشیم.

مهندس شهین باهر در ادامه در خطاب به دانش آموزان تصریح کرد: جوانان باید در کنار آموزش تحصیلات آکادمیک، با تشکیل سازمان های مردم نهاد در امورات شهری مشارکت کنند و با مجهز شدن به سلاح علم و دانش در مدیریت شهر و کشور، کمک حال مسئولان کشور باشند.

وی همچنین ادامه داد: انسان ها با تدبیر و اراده می تواند سرنوشت خود را تغییر دهد که دانش آموزان نیز باید با تلاش و فعالیت روزافزون، آینده خود و کشورشان را بسازند.

گفتنی است، مهندس ایرج شهین باهر صبح امروز با حضور در دبیرستان تاریخی فردوسی تبریز زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا در آورد.