سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: در آینده ای نزدیک، تبریز به عنوان یکی از شهرهای تاریخی جهان معرفی خواهد شد.

کریم صادقزاده تبریزی در تماسی تلفنی با نسل تدبیر با اشاره به بخشی از مهم ترین دستاوردهای سفر خود و محرم محمدزاده به کشور ژاپن گفت: خوشبختانه یکی از مهم ترین نتایج این سفر چند روزه، هماهنگی اعضای شورا و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز با مسئولان مربوطه بین المللی برای عضویت تبریزدر لیگ شهر های تاریخی جهان است.

وی با قدردانی از تلاش های شهردار تبریز و معاونت فنی و عمرانی شهرداری در راستای تحقق این مهم و اشاره به جلسات متعدد کارشناسی شده با رییس لیگ شهرهای تاریخی جهان تصریح کرد: این رویداد فرهنگی، آغازی برای معرفی همه جانبه تبریز عزیز برای جهانیان و تلاش برای جذب حداکثری گردشگران خارجی و نهایتا توسعه و شکوفایی اقتصادی است.

وی با انتقاد از عدم معرفی تبریز در سال های گذشته ادامه داد: غفلت مسئولان وقت باعث شده که تبریز از گذشته باصلابت و درخشان خود فاصله گرفته و آن چنان که باید و شاید شناخته نشود ولی امیدواریم با تلاش های تمامی اعضا شورا و مدیران شهرداری و مسئولان استانی، بتوانیم گام های ارزنده ای در این مسیر برداریم و امیدوارم با دست پر به شهر تبریز و حضور مردم عزیزمان بازگردیم.

بر اساس گفته سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، عضویت تبریز در لیگ شهرهای تاریخی جهان در امتداد تبریز ۲۰۱۸؛ نویدبخش اخبار خوش اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … برای آذربایجان و میهن اسلامی است.

وی در همین راستا ادامه داد: بر این اساس، شهر تبریز برای اولین بار به عنوان یکی از ۱۱۶ شهر تاریخی جهان معرفی خواهد شد.

صادقزاده با اشاره به ملاقات خود و محمدزاده با رییس دبیرخانه لیگ شهرهای تاریخی جهان گفت: در این دیدار، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری و تاریخی کهن شهر تبریز را به نحو احسن معرفی کردیم.

وی همچنین به دیدارهای خود و دیگر عضو شورا با مسولین شهرداری شهر کیوتو و هیکونه ژاپن و سفیر سابق ژاپن در ایران و … اشاره کرد که جزییات آن‌به‌ زودی اطلاع رسانی می شود.