علیرضا اسدی: فضای ذهنی توشاک با ما جور درنمی‌آمد/نتایج تراکتور راضی‌کننده نیست
علیرضا اسدی: فضای ذهنی توشاک با ما جور درنمی‌آمد/نتایج تراکتور راضی‌کننده نیست

تبریز- مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به وضعیتی که برای این تیم بوجود آمده است گفت: باید تلاش کنیم و صبوری بیشتر مشکلات را برطرف کنیم.

علیرضا اسدی صبح امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تراکتور باشگاهی قدیمی است و خیلی خوشحالم که به مردم این خطه خدمت کنم و تیمی را سازماندهی کنیم که بهتر از پیش توقعات مردم را برآورده کند.

وی سپس گفت: اگر خیلی مصاحبه نمی کنم مصاحبه فردی را دوست ندارم. همین جا اعلام می کنم هر روز در خدمت خبرنگاران هستم ولی نمی توانم به تک تک خبرنگاران جواب بدهم. در فدراسیون هم اینطور بودم و کم مصاحبه می کردم.

مدیرعامل تراکتورسازی ادامه داد: خوشحالم در این مقطع بتوانم کمکی به مردم تبریز کنم. خودم هم اهل همین شهر هستم و امیدوارم با کمک یکدیگر برای این تیم کاری کنیم.

وی ادامه داد: در ۲۶ سالگی بخاطر درسم فوتبال را کنار گذاشتم و البته بخاطر جنگ هم فوتبال را کنار گذاشتم و به جبهه رفتم. به مدت ۷ سال رییس بیمارستان بودم، مسئول سازمان فوتبال راه آهن بودم و بعدهم در راه آهن مدیرعامل شدم. در پیکان با طرز تفکری که داشتم نمی توانستند طرح های من را انجام دهند.

وی گفت: از حمید درخشان و فیروز کریمی و میثاقیان می توانید سابقه من را بپرسید. در راه آهن با قلعه نویی همبازی بودم و در اکباتان هم بازی کرده ام. در تیم ملی جوانان و بزرگسالان بازی کرده ام و در ۲۶ سالگی فوتبال را کنار گذاشتم. مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد بوده ام که اندازه وزارت ورزش کار اجرایی داشت.

اسدی ابراز داشت: ساختار سازمانی تراکتورسازی یک هیئت مدیره و یک مدیره عامل و چارت سازمانی خودش را دارد و البته مالک باشگاه نقش اساسی در اموالی که به اینها سپرده دارد.

وی ادامه داد: در بخش خصوصی اینطور است که کسی را استخدام کنید تا برای شما تولید خدمت کند، باید در بخش خصوصی ارزش افزوده ایجاد کرد.

اسدی گفت: در یک ماه گذشته دو مساوی و دو برد و حذف از جان حذفی داشتیم که البته شایسته صعود بودیم. مردم خیلی دنبال ریز اتفاقات نیستند و منتظر نتیجه تحلیل ها هستند.

مدیرعامل تراکتورسازی گفت: این برای هواداران رضایتبخش نیست اما آنها باید صبوری کنند و البته این صبوری باید اول از باشگاه شروع شود. من مدیر پروازی نیستم ساعت ۹ صبح می آیم و ۱۲ شب می روم. کار بسیار زیادی باقی مانده که باید انجام شود.

وی اظهار داشت: مهم ترین آدم ها و ارکان باشگاه هواداران پرشور تراکتورسازی هستند و ما سعی می کنیم نگرانی ها را کمتر کنیم و اول به این فکر می کنیم که تیم ضربه نخورد.

اسدی افزود: نتایج هفته های اخیر برای تیم بزرگ تراکتورسازی راضی کننده نیست ولی فوتبال شرایط خاصی دارد و باید صبور باشیم. باید در بحران صبور باشیم و مراقب آبرو و حیثیت هواداران و مالک باشگاه باشیم. بخاطر ماندن نمی گویم، در بخش خصوصی فقط با عمل می توان ماند.

وی ادامه داد: مقایسه تراکتورسازی با استیل آذین قیاس مع الفارق است و در این مورد اصلا صحبتی نمی کنم.

وی سپس افزود: در مورد توشاک بخشی مربوط به داخل و مدیریت است و سلیقه ما و سلیقه توشاک دخیل بود. توشاک آدم باشخصیت و با دانشی است و فضای ذهنی او طوری بود که با ما جور در نمی آمد.

اسدی ادامه داد: هواداران مربی شلوغ را دوست دارند و توشاک به این اعتقاد نداشت و اصلا دوست نداشت لب خط شلوغ کاری کند خیلی از مربیان دنیا این خصوصیت را دارند و اینطور بودن هزینه دارد و توشاک هم این هزینه را پذیرفت و قبول کرد که با تراکتورسازی رابطه کاری اش را قطع کند.

وی گفت: در بحث کانون هواداران و لیدرها باید نگاه ها عوض شود. نکته مشترک همه کسانی که می خواهند کمک کنند، منافع باشگاه و نتیجه گیری است.

اسدی افزود: صحبت من این است که سطح آگاهی پرشورها به حدی رسیده که می دانند چه شکلی خوشحالی و اعتراض کنند و لب خط قرمز قانون کمیته انضباطی حرکت کنند تا به آرامش تیم صدمه نزنند.

وی گفت: وقتی بازی را می بریم میزان شادی ما باید قدری باشد که در ورطه غرور نیفتیم. این فرهنگ غنی را پرشورهای ما دارند. ولی این قابل قبول نیست که اختلاف کاذب وجود داشته باشد. باید فهم مشترک و صحبت کردن داشته باشیم و بدانیم که مهم ترین عنصر موفقیت باشگاه و نتیجه گیری است.

مدیرعامل تراکتورسازی ادامه داد: فضای مجازی همان است که یواش یواش مدیریت، بازیکنان و مربیان را می خواهد تحت کنترل خود داشته باشد.

وی گفت: چهار بار با هواداران جلسه گذاشته ام؛ برای آنها چهار راه را ترسیم کردم که پرشور باشند، از ادبیاتی استفاده کنند که به فرهنگ ما لطمه نزند، انرژی مان را خوب تخلیه کنیم و فصل را امنیتی نکنیم و از فوتبال لذت ببریم.

اسدی گفت: هواداران باید همدیگر را حمایت کنند و اتحاد داشته باشند. توشاک اخراج نشد و تفاهم کردیم رفت. برای باشگاه هواداران تصمیم نمی گیرند. منافع باشگاه ایجاب می کند که التهاب و نگرانی پیرامون باشگاه را کمتر کنیم.

وی سپس در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد هدایت تراکتور توسط کی روش گفت: کی روش را من از شما می شنوم. حق آقای زنوزی است که هر کسی را که دوست دارد انتخاب کند. من اجازه ندارم ذهن خودم را درگیر این قضایا کنم.

وی گفت: گزینه داخلی و خارجی باید فرقی باهم داشته باشند. گزینه باید از هواداران شناخت داشته باشد و فرهنگ اینجا را بشناسد. بعضی گزینه ها خودشان خودشان را مطرح می کنند. اجازه بدهید کارگروه خودش تصمیم بگیرد.

اسدی افزود: مهم ترین ساختار اقتصادی ورزش حق کپی رایت، پخش تلویزیونی و تبلیغات و همچنین بلیت فروشی است که دوتای اول را نداریم.

وی ادامه داد: هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت نداریم و فقط قهرمانی می خواهیم چون پرشورها این را می خواهند. فرآیند انتخاب مربی این است که اگر به یک ارنج خوب برسد به ترکیب دست نزند.