عمل به وصیت شهدا تضمین قاطع جاودانگی آن بزرگواران است
عمل به وصیت شهدا تضمین قاطع جاودانگی آن بزرگواران است

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز در گرامیداشت «روز شهید» گفت: بهترین راه پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا شناخت این بزرگواران و عمل به وصیت‌نامه آن‌هاست.

به گزارش نسل تدبیر؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در آئین گرامیداشت روز شهید و سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: زنده نگه‌داشتن نام و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با ادامه دادن راه آن عزیزان امکان‌پذیر خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز با تأکید بر اینکه بهترین راه پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا شناخت این بزرگواران و عمل به وصیت‌نامه آن‌هاست است افزود: باید در تمام‌روزها نام شهدا زنده و جاودان باشد و گرامیداشت این بزرگواران تنها در روز شهید و ایام خاص اگرچه لازم و ضروری است، اما کفایت نمی‌کند.

وی بابیان اینکه لازمه شناخت ارزش‌های نظام و انقلاب ادامه دادن راه شهدا و به‌ویژه شناخت سیره و سبک زندگی و عمل به وصیت‌نامه آن‌ها است افزود: شهید مهدی باکری در وصیت خود می‌گوید «خدا مرا پاکیزه بپذیر»، درک همین نکته راه رستگاری را به انسان نشان می‌دهد.

امام‌جمعه تبریز تصریح کرد: عزت و افتخار نظام به برکت خون شهداست و اگر امروز مسئولین بااقتدار در محافل بین‌المللی صحبت می‌کنند و از حیثیت، عزت و شرف کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند به برکت همین شهداست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم در ادامه بیان کرد: نباید بگذاریم خون شهدا هدر برود، بایستی تمام اعمال ما در پایداری خون شهدا به‌گونه‌ای باشد که شهدا از ما راضی باشند.

وی بابیان اینکه: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور مسئولین باید با دقت عمل بیشتری رفتار کنند و پاسخگوی درخواست‌های به‌حق مردم باشند تا دشمن از این مسائل سوءاستفاده نکند افزود: تقدیم  قریب به ۱۰ هزار شهید در خطه آذربایجان‌شرقی، نشان از ایثار و دین‌داری و انقلابی بودن مردم دارد لذا دین بزرگی  بر گردن مردم و مسئولین ذی‌ربط است تا در انجام امورات خود کوتاهی نکنند.

نماینده ولی‌فقیه عنوان کرد: مقام معظم رهبری در مراسم ۲۹ بهمن بر گرامیداشت و پاسداشت شهدا به‌عنوان وظیفه‌ای عمومی و همگانی تأکید کردند.

وی افزود باید با توجه بیشتری به مسائل و مشکلات پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا رسیدگی شود و تکریم و تعظیم این عزیزان در اولویت باشد.

وی در خاتمه افزود: ساماندهی گلزار شهدا بر اساس نظر مقام معظم رهبری عمل شده است و بعدازاین نیز بر اساس نظر معظم له ادامه خواهد یافت تا خانواده‌های معظم شهدا یادگارهای شهیدانشان را در جوار مزارها قرار دهند.

گفتنی است آئین گرامیداشت روز شهید و سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، با حضور استاندار، شهردار، مدیرکل بنیاد آذربایجان‌شرقی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، آحاد مردم، شورای اداری استان (مدیران کل و فرماندهان نظامی و انتظامی) و کارکنان بنیاد در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز، ضمن قرائت فاتحه، عطرافشانی و نثار گل به مقام شامخ شهیدان و ادای احترام و تجدید میثاقی دوباره با آرمان‌های والای آنان، برگزار شد.