رئیس ستاد اجرایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان‌شرقی گفت: سخنران اصلی مراسم 22 بهمن در تبریز، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی خواهد بود.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده  امشب در نشست ستاد اجرایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر استان و کلان‌شهر تبریز از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه از محلات، مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج آغاز و مراسم اصلی ساعت ۱۱ در میدان نماز این شهر آغاز می‌شود.

وی افزود: سخنران اصلی مراسم ۲۲ بهمن در تبریز امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی، خواهد بود.

رئیس ستاد اجرایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان‌شرقی در این نشست با تاکید بر اهمیت برگزاری جشن‌های دهه فجر امسال، گفت: به دلیل شرایط خاص منطقه و وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، امسال دشمنان و بدخواهان نظام برنامه‌های مختلفی برای تحت تاثیر قرار دادن راهپیمایی ۲۲ بهمن تدارک دیده‌اند تا به نوعی مانع از حضور گسترده مردم در این اجتماع عظیم شوند.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌زاده افزود: بدون تردید با توجه به حساسیت راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن و بصیرت و آگاهی مردم و شناخت آنها از دشمنان نظام و انقلاب، این بار نیز توطئه‌ها و دسیسه‌چینی‌های استکبار جهانی برای کم‌رنگ‌سازی حضور مردم با شکستی دیگر مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حالی که جبهه استکبار اعم از آمریکا و اروپا با اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی سعی بر ایجاد فشارهای مضاعف به جمهوری اسلامی دارند، برگزاری باشکوه و پرشور راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن پاسخی محکم به یاوه‌سرایی‌ها و تهدیدهای دشمنان خواهد بود.

تقی‌زاده با بیان اینکه ایران اسلامی در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی با استکبار قرار دارد، یادآور شد: مقاومت، اتحاد و همبستگی ملی و تبعیت از مقام رهبری تمام این تهدیدها و فشارهای ظالمانه را خنثی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی باشکوه و با عظمت امسال ۲۲ بهمن نشانه‌ای آشکار از جذابیت انقلاب اسلامی برای مردم ایران و جهان است، گفت: این حضور پرشمار نشان خواهد داد که پس از ۴۰ سال مردم ایران با همان روحیه، مقاومت، شجاعت و پیروی از ولایت فقیه اوایل انقلاب و دوران مبارزات ضد سلطنتی برای پیشرفت و توسعه کشور در آمادگی کامل به سر می‌برند.

تقی‌زاده، هدف اصلی دشمنان را بدبین کردن آحاد مردم به انقلاب و نظام بیان و اضافه کرد: راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن تجدید پیمان مجدد با آرمان‌های امام راحل، شهدا و منویات مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در آذربایجان‌شرقی از ماه‌ها قبل برای برگزاری جشن‌های دهه فجر برنامه‌ریزی کرده است، اذعان کرد: این ستاد افزون بر ۳ هزار عنوان برنامه را طی دهه فجر تا پایان سال اجرا می‌کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه همه باید برای زمینه‌سازی حضور مردم در جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی تلاش کنند، گفت: بدون تردید حضور باشکوه مردم مثل سال‌های گذشته دشمنان نظام را مایوس و دوستان انقلاب اسلامی را خرسند می‌کند.

سردار عزت‌الله جعفری اظهار داشت: هم اکنون که انقلاب ۴۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد، به چنان صلابت و اقتداری رسیده است که امروز در خارج از مرزهای کشور نفوذ معنوی دارد.

وی افزود: قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و بیداری نسل جوان جهان اسلام و کشورمان باعث شده است ۴۰ سالگی انقلاب را باشکوه‌تر برگزار کنیم و به حول و قوه‌الهی چله‌های دیگری را هم جشن خواهیم گرفت.

جعفری، رویش‌های وسیع نسل جوان را از دستاوردهای بزرگ و مهم انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال بیان کرد و بیان داشت: هرچند انقلاب اسلامی ریزش‌هایی داشته است اما رویش‌های این انقلاب مردمی چندین برابر ریزش‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در کنار سایر نهادها و ارگان‌های استانی برای برگزاری باشکوه جشن‌های دهه فجر و جشن بزرگ ۴۰ سالگی انقلاب برنامه‌های مختلف و متنوعی را تدارک دیده است که با همکاری و هماهنگی ستاد اجرایی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حال اجرا بوده و در روزهای آینده نیز تداوم خواهد یافت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با تاکید بر تلاش برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، گفت: به دلیل شرایط خاص اقتصادی و تقابل آشکار استکبار جهانی با جمهوری اسلامی، این راهپیمایی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در معادلات داخلی و بین‌المللی دارد.

حجت‌الاسلام علی مصائبی با اشاره به تقارن فجر انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه، خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی مردم ایران نیز حرکتی فاطمی و ولایی بود که حفظ و صیانت از آن وظیفه آحاد مردم است.

وی ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را از منظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در ابعاد داخلی و بین‌المللی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن باید به جهانیان نشان دهیم که این انقلاب همچنان با همان روحیه انقلابی مردم به پیش می‌رود و هیچ خللی در عزم و اراده مردم برای دفاع از کیان میهن و انقلاب به وجود نیامده است.

حجت‌الاسلام مصائبی، پیروی از ولی فقیه و حرکت در این مسیر الهی توسط مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: این نعمت بزرگ را باید قدردان باشیم که در کوران مختلف و پیچ‌های خطرناک تاریخی، انقلاب را هدایت و در میان کشورهای مختلف سربلند کرده است.

وی اضافه کرد: حضور گسترده و پرشور و شوق مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن انتظارات رهبری از مردم را برآورده می‌کند.