معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، فعالیت کنسرسیوم صنعت و انرژی در استان آذربایجان شرقی را قابل توجه دانست و گفت: انتظار می رود این کنسرسیوم در پروژه های کلان ملی و بین المللی نیز به صورت جدی ورود داشته باشد .

علی جهانگیری در نشست با اعضای کنسرسیوم صنعت و انرژی اظهار کرد: خوشبختانه از سال ۱۳۹۶ شاهد همگرایی شرکت های بزرگ بخش صنعت و انرژی در استان بودیم که نتیجه این همگرایی ها  تشکیل کنسرسیوم صنعت و انرژی  بود و امروز شکل گیری این مجموعه توسط بخش خصوصی خود اقدام ارزنده ای است که باید ارج نهاده شود .
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار بخش های خصوصی در ایجاد اشتغال پایدار گفت: هر یک قرارداد این کنسرسیوم یعنی ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در استان و این مهم برای ما بسیار حائز اهمیت است .
وی از کارآفرینان به عنوان بازوان اصلی توسعه پایدار کشور نام برد و خاطرنشان کرد: کارآفرینان هستند که توسعه را در کشورها تسهیل می کنند از این رو ما نیز در کنار شما کارآفرینان و تولیدکنندگان خواهیم بود و در مسیر حل مشکلات و همراهی های مورد نیاز در خدمت فعالان تولید، صنعت و خدمات هستیم .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشورمان گفت: امروز دیگر مدل های جنگ تغییر کرده است یک روز با تفنگ و رو در رو با ما می جنگیدند اما امروز در جنگ نرم از طریق فضای مجازی و حتی از راه های اقتصادی در حال جنگ هستیم .
جهانگیری خاطرنشان کرد: در جنگ سخت مشخص است که دشمن از چه مسیرهایی می خواهد به ما حمله کند اما در جنگ نرم ما باید در خاکریز های مختلفی و با نگاه سنجیده تری حضور داشته باشیم..