مانع ضایع شدن موقت حقوق کارگران می‌شویم/دولت و مجلس به فکر پیمانکاران باشند
مانع ضایع شدن موقت حقوق کارگران می‌شویم/دولت و مجلس به فکر پیمانکاران باشند

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: با افزایش 15 درصدی میزان پیمان های پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز مانع از ضایع شدن موقت حقوق کارگران می شویم.

به گزارش نسل تدبیر، کریم صادق زاده تبریزی در گفتگو با خبرنگار کار و کارگر  با اشاره به  تجمع اخیر پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در خصوص عدم تطبیق دفترچه پیمان با حق و حقوق کارگری اظهار داشت:بر همین اساس طی مذاکره با پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز، مقرر شد تا  جلسه ای با شهردار تبریز این موضوع  پیگیری شود.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز افزود: به دنبال آن جلسه مشترکی بین شهردار تبریز، مدیرعامل سازمان سیما و منظر شهری، مقامات امنیتی و انتظامی و نیز نمایندگان پیمانکاران در اتاق شهردار در عمارت ساعت برگزار و شهردار محترم تبریز با افزایش ۱۵ درصدی میزان پیمان های پیمانکاران فضای سبز این نهاد موافقت کرد. 

کریم صادق زاده با تاکید بر حفظ حق و حقوق کارگران افزود: پیمانکاران معتقد به عدم مقرون به صرفه بودن خدمات فضای سبز در شهرداری تبریز هستند و به همین دلیل رعایت حق و حقوق کارگران  با مشکل مواجه می شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسه مشترک مقرر شده است که این موضوع در کمیته فنی شهرداری تبریز بازبینی شود افزود: خوشبختانه با دستور شهردار تبریز میزان پیمان ها تا سقف ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت تا حق و حقوق کارگران تضییع نشده و روند اجرایی خدمات پیمانی نیز به نحو مناسب اصلاح و بومی سازی گردد.

وی با ذکر این نکته که حرف ما این است که حقوق کارگران باید طبق قانون در نظر گرفته شود ادامه داد: حقوق قانونی کارگران نباید توسط پیمانکاران و کارفرمای اصلی نادیده گرفته شود.

سخنگوی شورای شهر تبریز اضافه کرد: باید حداقل های کارگری تامین گردد و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز تصمیمات مناسبی را در این خصوص اتخاذ نماید اما واقعیت این است که دولت و مجلس پیشنهادی در خصوص حذف پیمانکاران ارائه نکرده و هنوز در دست بررسی است و لذا توجه به پیمانکاران باید کماکان در دستور کار مدیران قرار گیرد.