مساجد باید اصلی‌ترین پایگاه عبادی و فرهنگی شهر باشند/لزوم احداث فرهنگسراها در مساجد
مساجد باید اصلی‌ترین پایگاه عبادی و فرهنگی شهر باشند/لزوم احداث فرهنگسراها در مساجد

عضو شورای شهر کلانشهر تبریز گفت: مساجد باید اصلی‌ترین پایگاه عبادی و فرهنگی شهر باشند.

به گزارش نسل تدبیر، عبدالله تقی پور عصر امروز در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی مسجد فرشته جنت (کوی فرشته شمالی)، با قدردانی از زحمات و تلاش‌های پدر شهیدان صبوری در امر آبادی منطقه فرشته شمالی گفت: شهرک باغمیشه تبریز به عنوان نگین کلانشهر تبریز و به عنوان یکی از بهترین شهرک‌های تبریز با بهترین زیرساخت‌ها شناخته شده است.

وی افزایش رفاه، آسایش و آرامش مردم را یکی از اساسی ‌ترین سیاست‌های شورای اسلامی کلانشهر تبریز اعلام کرد و ادامه داد: باید تمامی مسئولان و مردم برای تبدیل مساجد به بهترین و اصلی‌ترین پایگاه‌های عبادی و اجتماعی تلاش کنند.

عضو شورای شهر کلانشهر تبریز با اشاره به هزینه‌های بسیار بالای احداث فرهنگسراها توسط شهرداری تبریز اظهار کرد: سمت و سوی احداث فرهنگسراها باید به سمت مساجد هدایت شود و علاوه بر افزایش فعالیت‌های فرهنگی در مساجد، بخشی از مهم‌ترین خدمات مورد نیاز مردم نیز در این مکان مقدس ارائه شود.

وی در ادامه از عدم توجه به سبک معماری اسلامی در اکثر مساجد تبریز انتقاد کرد و ادامه داد: تبریز به عنوان پایتخت تشیع جهان اسلام شناخته می‌شود و زیبنده این شهر نیست که مساجد آن به جای داشتن نمای اسلامی، چندین مغازه داشته باشند.