نهرین: جامعه نیازمند نشاط اجتماعی است/رنجی‌پور: سالن‌های تئاتر در شان تبریز نیست
نهرین: جامعه نیازمند نشاط اجتماعی است/رنجی‌پور: سالن‌های تئاتر در شان تبریز نیست

کارگردان نمایش «نهنگ قنبر» گفت: نهرین: جامعه نیازمند نشاط اجتماعی است.

به گزارش نسل تدبیر، بابک نهرین عصر دیروز درنشست خبری نمایش نهنگ قنبر اظهار کرد: پس از ۹ ماه دوباره نمایشی به نام نهنگ قنبر  به نویسندگی محسن خدابنده و کارگردانی بابک نهرین را درتبریز به صحنه خواهیم برد.

وی درباره ی بازیگران این نمایش عنوان کرد: علیرضا رنجی پور دوسال با گروه بابک نهرین همکاری نداشت ولی اینک به گروه پیوسته و یکی از نقش های اصلی را عهده دار است؛ سایر بازیگران این نمایش بهمن تقی‌پور، رضا باقری، نوروز سلیمانی، فاطمه اسمعیلی، سمانه بابازاده، فریبا اسکندری، سولماز هاشمی، پریناز شیری و رعنا تقوی در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

 وی با بیان اینکه نمایش نهنگ قنبر ۶۰ نفر عوامل اجرایی دارد، ادامه داد: طراح لباس محمدرضا فلاحیان، طراحی و ساخت دکور کوروش صفایی فر، موسیقی و صدا بهزاد زرینه باف، طراح حرکات موزون پدرام ناظرو … عهده دارند.

کارگردان نمایش نهنگ قنبر ابراز کرد: نمایش نهنگ قنبر در فضای کمدی و فانتزی اتفاق افتاده است، موضوع نمایش یک خانواده مرفه و یک خانواده فقیر، بی خیال، مذهبی باهم در محله‌ای همسایه بوده و در تمامی نظرات باهم اختلاف دارند که در نهایت منجربه کشمکش ها و وقوع اتفاقاتی می شود.

نهرین ادامه داد: ما در این نمایش سعی کردیم یک جامعه کوچک را به تصویربکشیم  همچون کوچک شده جامعه ایران؛ قشرهای مختلفی در این نمایش وجود دارد که به موضوعات روز جامعه اعم از احتکار، برجام، دلار ، فقر و…. اشاره شده است.

 وی در خصوص بلیط های به فروش رسیده در این نمایش مطرح کرد: طی چند روز گذشته بلیط ۱۸ سانس این نمایش به فروش رسیده و این نمایش از۱۸ آذر در مجتمع ۲۲ بهمن هر شب ساعت۲۱ به صحنه می رود و تا جای ممکن اجرا خواهیم داشت.

وی افزود: نهنگ قنبر در خصوص رد نمایش نهنگ قنبر طی سال گذشته توسط شورای ارزیابی و نظارت ، بیان کرد: دلایل رد شدن این نمایش را باید از اعضای شورای ارزیابی و نظارت قبلی پرسید، البته همه دلایل آن را می دانند.

کارگردان نمایش نهنگ قنبر گفت: جامعه ما در این زمان نیازمند نشاط اجتماعی است؛ تلنگر اقتصادی اخیر نیز منجر به افسردگی مردم شده بود و این اتفاق و نمایش را از آن زمان سعی کردم به صحنه ببرم، چراکه مسئله امید به مردم یک امر مهم به شمار می رود و و وظیفه هنرمند ایجاد امید در جامعه است.

نهرین افزود:  ما در نظر داشتیم با آغاز گرانی‌ها این اثر را روی صحنه ببریم که متاسفانه نشد و شاید برخی از دیالوگ‌ها متعلق به آن زمان بود و اکنون کهنه شده است ولی خوشبختانه شورای نظارت جدید با هنرمندان و انجمن ها همکاری داشته و سعی کردند به زودی این نمایش به روی صحنه رود.

وی در خصوص گروه حرکات موزون گفت: شورای نظارت قبلی به طور کلی مخالف رقص بود، که در نبود گروه رقص به تصویر کشیدن برخی از صحنه‌های نمایش امکان پذیر نبود و از طرفی رقص آذری بد نیست، بلکه بهترین است و مفهومی است.

بابک نهرین گفت: نشاط اجتماعی در تئاتر لازمه کار است و من  احساس می کنم در نمایش و تئاتر امروزه به نشاط اجتماعی نیاز داریم .

وی ادامه داد: بداهه جوهر اصلی نمایش ما بوده و سعی کردیم در این نمایش بداهه را ایجاد کرده و آن را فیکس کنیم،   ما سعی کردیم پیشرفته عمل کنیم.

نهرین خاطر نشان کرد: در تلاشیم یک جشنواره خصوصی برای نمایش های کمدی و ترکی برگزار کرده و از نویسندگان و مشاهیرهای  ترکی یاد کنیم.

علیرضا رنجی پور در ادامه افزود : بسیار خوشحالم که باری دیگر پروردگار متعال عنایت بخشید و سعادتمند شدم تا با گروه بابک نهرین همکاری داشته باشم.

وی افزود : از اصحاب رسانه تقاضا دارم قلمشان را زمین نگذارند و محکم بنویسند تا موجب پیشرفت هنر در تمامی عرصه ها باشند.

رنجی پور خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره های بین المللی یک اتفاق میمون و مبارک است ولی به نظر شخصی من در الویت ما نیست در حالی که سالن ها در شان مهمانان ما نیست و مشکلات بسیاری داریم .