هزینه ۲۸ میلیارد تومانی برای مسیرگشایی امتداد قطران/ پروژه‌ای که به زودی افتتاح می‌شود
هزینه ۲۸ میلیارد تومانی برای مسیرگشایی امتداد قطران/ پروژه‌ای که به زودی افتتاح می‌شود

شهردار منطقه چهار تبریز از افتتاح پروژه مسیرگشایی خیابان حجتی به چایکنار در روزهای آتی خبر داد و گفت: این پروژه در بخش های مختلف تملک و اجرا، هزینه ای بالغ بر ۲۸میلیارد تومان داشته و در ارتقای ارزش افزوده و توسعه این محدوده موثر خواهد بود.

به نقل ازامور ارتباطات شهرداری منطقه چهارتبریز،  اکبر امجدی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: توانمندسازی و تحکیم بافت ناکارآمد شهری، رویکرد اصلی منطقه۴ در حوزه عمران و شهرسازی است.

وی با بیان اینکه روان سازی ترافیکی و نوسازی و مقاوم سازی بافت شهری، از نتایج عمده پروژه های مسیرگشایی است، افزود: در این راستا، طرح امتداد قطران، به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار، با ۲۷میلیارد تومان هزینه در بخش تملک، آغاز و طی آن، ۸۸واحد مسکونی و ۱۰ باب تجاری، آزادسازی و تخریب شد.

امجدی با اشاره به اینکه هزینه بخش های عملیاتی این پروژه ۱میلیارد تومان بوده است، افزود: علی رغم محدودیت های اقتصادی حاکم در شهرداری ها، طرح امتداد قطران، به عنوان یکی از نیازهای قدیمی منطقه و شهرمان، به نقطه پایان رسیده است؛ این امر، از نتایج مدیریت هزینه ها و اصلاح فرآیندهای هزینه و درآمد در منطقه است و به امید خدا، زمینه ساز پروژه های اولویت دار منطقه خواهد شد.

شهردار منطقه چهار یادآور شد: مسیرگشایی خیابان حجتی به چایکنار، در مسیری به طول ۸۰۰متر و عرض ۲۴ متر، به آخرین جزئیات فنی تکمیلی رسیده و به زودی تقدیم شهروندان می شود.

وی با بیان اینکه تاثیرات مثبت این پروژه در حوزه های عمرانی و اجتماعی بارز است، نوسازی بافت ناکارآمد شهری، تعریض محدوده ترافیکی و تقویت خدمات محله ای را از دیگر نتایج این پروژه عنوان کرد.