استاندار آذربایجان‌شرقی در مراسم بزرگداشت روز شهید در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز گفت: وظیفه ما ادامه راه شهدا و عمل به مشی آنان در تمام شئون و امورات زندگی است.

به گزارش نسل تدبیر؛محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی در مراسم بزرگداشت روز شهید و سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: وظیفه ما ادامه دادن راه شهدا و عمل به مشی آنان در تمام شئون و امورات زندگی است.

پورمحمدی هدف از حضور در گلزار شهدا را، تجدیدعهد و میثاق با شهیدان و خانواده‌های معظمشان و ایثارگران معزز، در محضر شهدا بیان کرد و گفت: ادامه دادن راه شهدا و اجرای فرامین و سیاست‌های مقام معظم رهبری در حفظ وحدت، که رمز بقای انقلاب اسلامی است تأثیرگذار است.

وی افزود: در حیطه خدمت به مردم و جامعه ایثارگری که ولی‌نعمتان ما هستند، باید با تمام سعی و کوشش خود ایفای نقش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه همه ما نیازمند حضور در محضر شهدا هستیم تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و باید در این مسیر ثابت‌قدم باشیم تا در محضر خدا، مردم و شهدا در قیامت شرمنده نباشیم.

پیش‌ازاین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فقیه از کارکنان بازنشسته بنیاد استان و برادر معظم دو شهید از طرف خانواده‌های شاهد و ایثارگر و کارکنان بنیاد با اشاره به اهمیت و جایگاه شهید و شهادت، نقش بنیاد شهید و امور ایثارگران در حفظ جایگاه جامعه ایثارگری و گرامیداشت این روز در اسلام و کشور گفت: پیامبر مکرم اسلام در جنگ احد بعد از شهادت یکی از یاران به جامعه مسلمانان فرمودند: شهدا را زیارت و تکریم کنید و بر آنان سلام و صلوات و درود فرستید.

استاندار آذربایجان‌شرقی با گرامیداشت نام و خاطره شهدا، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و تبریک سالروز تأسیس بنیاد، از خداوند متعال برای تمام خدمتگزاران صادق مردم و جامعه ایثارگری آرزوی توفیق خدمت روزافزون و ادامه دادن راه آن‌ها و شناساندن و انتقال اهداف شهدا مسئلت کرد.

در این مراسم، حکم ریاست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان آذربایجان شرقی از جانب نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز به استاندار آذربایجان شرقی اعطا شد.