دومین روز گردهمایی حمایت کارگران بازنشسته تبریز از کاندیداهای ائئلاف برتر دوره ششم هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز با استقبال گسترده اعضای این کانون در محل سالن اجتماعات برگزار شد.

به گزارش نسل تدبیر، در آغاز این گردهمایی کریم صادق زاده تبریزی یکی از کاندیداهای ائئلاف برتر دوره ششم هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز   در سخنانی به تشریح اهداف شکل گیری این ائتلاف پرداخت و گفت: وضعیت کنونی اقتصادی فعلی که شرایط سختی را پیش روی کارگران بازنشسته قرار داده ضرورت حضور افرادی توانمند در  هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز  ضروری  نموده است که در این راستا ائتلاف برتر با معیار قراردادن “تعهد ، تجربه و تحول” شکل گرفت.

رییس دوره پنجم هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریز  با بیان اینکه هدف اصلی از تشکیل  این ائتلاف را توجه به معیشت کارگران بازنشسته و رفاه عمومی عنوان کرد و گفت: این ائتلاف توسعه با پیشرفت امور و تدبیر وتحول را دنبال می کند و بر همین اساس در ترکیب آن علاوه بر تعدادی از اعضای  هیأت مدیره سابق شامل اینجانب  و آقایان نقی یاری، صمد اکرامی، احد جلالی ، تعدادی دیگری از اعضای علاقمند کانون و متعهد به اهداف این ائتلاف شامل آقایان غلامحسین حسین زاده، فریبرز سیاه سبیل، محمد تقی زاده، سید علی ضیائی، حسین صدوری ، علی غربیی و رضا فنجانچی با ایدئولوژی  خدمت حضور یافته اند که برنامه های جامعی برای ایجاد امکانات رفاهی نظیر تعاونی های مصرف و مسکن توجه به مشکلات اساسی و رفاهی این قشررا در دستور کار قرار داده اند.

کریم صادق زاده تبریزی با اشاره به مشکلات مختلف جامعه بازنشستگی اظهار داشت: در بحث تأمین مسایل رفاهی کارگران بازنشسته تبریز مسایل مختلفی وجود دارد اما در صورتی اعضای دوره جدید هیأت مدیره از یک همدلی بیشتری برخوردار باشند سبب خواهد شد تا بتوانیم از پتانسیل سایر مراکزاز جمله شهرداری و شورای شهر تبریز بهره گرفته و با در کنار قرار دادن ظرفیت های مالی  کانون اقدامات مناسبی از جمله اهدای وام های ضروری برای بازنشستگان حداقل بگیر ، احداث پارک ویژه  و مراکز رفاهی و سیاحتی صورت داد.

وی بابیان اینکه کانون کارگران بازنشسته در دوره قبل فعالیت های خوبی داشته ولی کافی نبوده است خاطرنشان کرد:اعضای هیأت مدیره بایستی مصوبات مجمع عمومی را به درستی اجرا میکردند و نباید برخی از مصوبات نظیر اختصاص ۲۰ درآمد کانون کارگران بازنشسته که می بایست به مسایل رفاهی اختصاص می یافت از دستور کار خارج می شد.

رییس هیأت مدیره کانون کارگران بازنشسته تبریزبا تأکید بر اینکه در بحث بیمه درمان تکمیلی باید تحول جدی صورت بگیرد  اظهار داشت:شرکت  بیمه ای با بنیه مالی مناسب عهده دار این مسئولیت باشد که توانایی پرداخت به موقع مطالبات موسسات درمانی از یک سو و از طرف دیگر پاسخگوی کارگران  بازنشسته باشد.

صادق زاده تبریزی با تأکیدبر اینکه نحوه ارایه خدمات فعلی بیمه تکمیلی  برای کارگران بازنشسته رضایت بخش نیست  گفت: اکنون به دلیل عملکرد مالی نامناسب شرکت بیمه ای بسیاری از مراکز درمانی از ارایه خدمات در زمینه بیمه تکمیلی خودداری می کنند که قابل قبول نیست.

عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای  اسلامی شهر تبریز با اشاره به مشکلات مختلفی که در راه احداث  بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تأمین اجتماعی تبریز وجود داشته است  و در پاسخ به سوال یکی از حاضران گفت: امکانات موجود درمانی تأمین اجتماعی  در استان آذربایجان شرقی قطعا کافی نیست و بر همین اساس پیگیر احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی  جدید تأمین اجتماعی تبریز بوده ایم که با حضور اینجانب در شورای شهر و همکاری سایر اعضا بویژه شهردار تبریز  و نمایندگان مجلس و تلاش مدیریت درمان  استان واستاندار ومعاونت عمرانی  توانستیم زمین مناسبی را در شهر ک  خاوران برای  این بیمارستان برای  تامین اجتماعی  تأمین کنیم که در ادامه امیدواریم  با جلب نظر وزیر جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی با وجود شرایط سخت اقتصادی اجرای احداث آن عملیاتی کنیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات معیشتی کارگران بازنشسته اظهار داشت: در این راستا تلاش شد پیگیری های جامعی از طریق مدیران کل سازمان صنعت ومعدن تجارت  و اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی صورت دهیم که البته در این راستا خانه کارگر تبریز از طریق شرکت تعاونی صنوف با عرضه کالا پایین تر از نرخ اعلامی علی خصوص توزع گوشت ومرغ نیز اقدام کرد که مورد استقبال جدی کارگران و بازنشستگان قرار گرفت.

کریم صادق زاده تبریزی در ادامه با اشاره به اینکه بخش اصلی اقدامات برای تأمین رفاه لازم برای بازنشستگان و افزایش حقوق آنان بایستی از طریق وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی صورت بگیرد گفت: متاسفانه  اکنون در شرایطی که بایستی این وزارتخانه برای تأمین هزینه های خود به دنبال اخذ مطا لبات کلان خود از دولت باشد واین روزها شاهد شنیدن اخبار نامناسبی از این مجموعه هستیم.

کریم صادق زاده تبریزی خطاب به دکتر شریعتمداری وزیر جدید تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: اموال سازمان تأمین اجتماعی  گوشت قربانی نیست که عده ای قصد دست اندازی به آن را داشته باشد.

وی با به استفتایی که از مراجع عظام تقلید صورت گرفته است اظهار داشت: بر این اساس اموال سازمان تأمین اجتماعی به حق الناس  بوده و باید در حفظ آن دقت کافی شود.

صادق زاده تبریزی با اشاره به  سیاست های نادرست خصوصی سازی در سال های گذشته اظهار داشت: واگذاری کارخانجات معظم متعلق به تأمین  اجتماعی نباید به هر بهایی صورت بگیرد و باید چشم طمع طمعکاران کور شود.

وی تأکید کرد خوشبختانه جامعه کارگری و بازنشستگان اکنون بیدار است و مقابل هر اقدام نادرست فریاد می زند.

صادق زاده تبریزی در پایان با دعوت از کارگران بازنشسته برای حضور حداکثری در انتخابات ۴ دی هیأت مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته تبریز   گفت:  انشاءالله در این دوره با حضور حداکثری کارگران بازنشسته که درواقع نشانی از قدرت این قشر است افرادی توانمند مسئولیت پذیر و آشنا به امور انتخاب خواهند شد تا اهداف این کانون را فعالتر ازدوره قبلی به  پیش ببرند.