کمک ۱۴ میلیارد تومانی حامیان آذربایجان شرقی به ایتام و فرزندان محسنین
کمک ۱۴ میلیارد تومانی حامیان آذربایجان شرقی به ایتام و فرزندان محسنین

حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در آذربایجان شرقی در شش ماهه نخست امسال ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند تا این فرزندان بتوانند بدون دغدغه و با خیال راحت زندگی کنند.

به گزارش نسل تدبیر، بهروز شریف، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در شش ماهه نخست امسال ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند تا این فرزندان بتوانند بدون دغدغه و با خیال راحت زندگی کنند.

وی افزود: اکنون ۳۱ هزار و ۷۸۰ حامی نیکوکار استان آذربایجان شرقی حمایت از ۱۲ هزار و ۲۸۰ فرزند طرح اکرام ایتام و محسنین را برعهده‌دارند.

شریف با بیان اینکه طرح محسنین شامل آن دسته از خانوارهای نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، ازکارافتاده و یا زندانی هستند، عنوان کرد: ۱۵ هزار و ۲۷۵ حامی طرح محسنین چتر حمایتی خود را بر هشت هزار و ۳۷۷ فرزند نیازمند استان آذربایجان شرقی گسترانیده اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار و ۷۲ حامی طرح اکرام ایتام، حمایت از سه هزار و ۹۰۳ یتیم را بر عهده دارند، بیان کرد: این حامیان علاوه بر کمک‌های نقدی، هرماه پیگیر مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود هستند و در حد توان نسبت به حل این مشکلات اقدام می‌کنند.

شریف با اعلام اینکه خیران استان می‌توانند از روش‌های مختلف در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد مشارکت کنند، افزود: افرادی که قصد حمایت از ایتام و فرزندان خانوارهای نیازمند دارند می‌توانند با مراجعه به سایت محسنین و یا به دفاتر کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در این امر خیر پیشقدم شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با دعوت از خیران برای حمایت از فرزندان محسنین بدون حامی، گفت: اکنون چهار هزار و ۲۰۰ فرزند محسنین در استان بدون حامی هستند که در حال جذب حامی برای این تعداد از فرزندان هستیم.