۱۳ تیم در سی و سومین تور دوچرخه سواری ایران -آذربایجان شرکت می کنند
۱۳ تیم در سی و سومین تور دوچرخه سواری ایران -آذربایجان شرکت می کنند

معاون ورزشی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری با شکوه این دور از مسابقات گفت: حضور هشت تیم خارجی و پنج تیم داخلی در سی و سومین تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان قطعی شده است.

حبیب ستوده نژاد روز شنبه  افزود: هشت تیم خارجی تارتا ایزورکس (بلژیک)، تیم ملی روسیه، استاکی تکنوراما (لیتوانی)، سینوری باکو(آذربایجان)، وینو کیا موتورز (قزاقستان)، آلکتو(هلند)، بایک اید (آلمان)، اسپارتاگ پراگ (چک) برای حضور در سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت: تیم های داخلی حاضر در این مسابقات نیز شامل تیم ملی ب دوچرخه سواری ایران، تیم پیشگامان یزد، تیم شهرداری تبریز و همچنین تیم های «دی اف دی» و آیگون هستند.
ستوده نژاد در خصوص حضور تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز اذعان کرد: با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر ممنموعیت حضور تیم های شهرداری تبریز در مسابقات قهرمانی، در آخرین گفتگویی که با بهمن عبدی، قائم مقام سازمان ورزش شهرداری تبریز انجام دادیم، وی از حضور بالقوه این تیم در سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان خبر داد و عنوان داشت که نام تیم شهرداری تبریز به دلیل رویداد تبریز ۲۰۱۸ از قبل ثبت شده است.
جانشین سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان در پاسخ به این سوال که منابع ارزی جوایز این دور از مسابقات چگونه تامین می شود، عنوان کرد: طی نامه ای که از وزارت ورزش و جوانان در مورد تامین منابع ارزی سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان کسب تکلیف کردیم، با موافقت و مساعدت خود وزارت ورزش و جوانان این مسابقات به خوبی و در وقت مقرر برگزار خواهد شد.
وی یادآوری کرد: هدف ما این است که میزبانی شایسته برای این تور باشیم و تلاش می کنیم همچون سال های گذشته میزبان شایسته ای برای میهمانان داخلی و خارجی تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان باشیم.
ستوده نژاد همکاری و مشارکت نزدیک سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در برگزاری سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان را از دیگر اتفاقات خوب و جدید این دور از رقابت ها عنوان کرد و افزود: با توجه به ابلاغ معاون وزیر ورزش و جوانان، مدیران کل و معاونان ورزش و جوانان استان های آذربایجان غربی و اردبیل نیز جزو چارت تشکیلاتی تور سی و سوم خواهند بود.
وی بیان کرد: تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان یک رویداد مهم بین المللی بوده و لازم است که به بهترین نحو ممکن برگزار شود و من از طرف اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی آمادگی این استان را برای مشارکت در برگزاری این تور اعلام می کنم.
گفتنی است سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان در سطح نیمه حرفه ای از هشتم تا سیزدهم مهر ۹۷ در شش مرحله برگزار خواهد شد.
در مرحله اول این رویداد ورزشی، رکابزنان مسیر تبریز – ارومیه را رکاب خواهند زد و در مرحله دوم باید مسیر ارومیه – منطقه آزاد ارس را طی کنند.
در مرحله سوم مسیر منطقه آزاد ارس تا تبریز پیش روی شرکت کنندگان خواهد بود و در مرحله چهارم نیز رکابزنان تبریز را به مقصد سرعین طی خواهند کرد.
مسیر بازگشت سرعین – تبریز، مرحله پنجم را شامل خواهد شد؛ در مرحله ششم و پایانی، شرکت کنندگان باید در داخل شهر تبریز مسافت تعیین شده را طی کنند تا چهره تیم ها و نفرات برتر مشخص شود.
شهرستان های تبریز، مرند، شبستر، جلفا ، اسکو، سراب ،آذرشهر ، بستان آباد، منطقه آزاد ارس از استان آذربایجان شرقی در طول برگزاری این رقابت ها میزبان سی و سومین دوره تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان خواهند بود.