لزوم استفاده از نظرات هسته گزینش در انتصابات حساس
لزوم استفاده از نظرات هسته گزینش در انتصابات حساس

مدیر هسته گزینش استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر این که گزینشگر باید تندخود نباشد، گفت: عنایت به خرد جمعی و توجه به امر معرفت افزایی و ارزش‌های والای انسانی و به کارگیری انسان‎های صالح و متعهد در گزینش‌ها مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش نسل تدبیر به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد تقی طالبیان در دیدار اعضای شورای هسته گزینش استان با امام جمعه تبریز، با اشاره به پیام‎های آموزنده فرمان امام خمینی (ره) به مناسبت سالروز تاسیس هسته گزینش، اظهار کرد: بی‌تفاوت نبودن مسئولان به اتفاقات غیرقانونی و غیرشرعی که گاهی در ادارات رخ می‎دهد و آگاهی نسبت به کسانی که به ظاهر دلسوز مردم هستند، اما در باطن موجب نارضایتی مردم می‎شوند، از جمله مواردی است که باید از این پیام امام آموخت.

وی با ارائه پیشنهاداتی به منظور جلوگیری از فساد اداری در دستگاه‎ها بیان کرد: تقویت و حمایت از ادارات و نهادهای نظارتی در برخورد با مفاسد اداری راهساز بوده و در برخورد با مفاسد اداری هیچ مشکلی نداریم، بلکه مشکل در اجرا است.

وی تاکید کرد: توصیه می‎شود تا افراد ذی نفوذ و نمایندگان استان برای مبارزه با پدیده زشت فساد اداری تلاش کنند.

طالبیان با تاکید بر اینکه در انتصاب افراد برای پست‎های حساس از نظرات هسته گزینش نیز استفاده شود، افزود: صلاحیت اخلاقی، کرداری، سیاسی و امنیتی این افراد باید احراز شود، همچنین می‎توان مدیران هسته‎های گزینش را به کمیته‌های عزل و نصب، دعوت کرد.

وی تعداد کل محاسبات در هسته گزینش استان در سال جاری را ۱۱ هزار و ۴۹۵ مورد، عنوان کرد و گفت: در چهار مرحله به شکایات رسیدگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی یک ارزیابی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی به عنوان دستگاه‎های برتر از نظر گزینش انتخاب شده‎ و عملکرد شهرداری تبریز، دادگستری و استانداری آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز رتبه خوب را کسب کرده است.