اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 25 مهر 1396   |   16:38:53
چاپ این خبر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد

توقف تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی پشت درهای پاستور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از تعلل دولت در ارسال لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس، تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی را منوط به ارسال این لایحه دانست.

به گزارش نسل تدبیر سلمان خدادادی در رابطه با آخرین وضعیت تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی به رسمی در دولت، اظهار داشت: دی ماه سال گذشته در یک برنامه تلویزیونی مطرح کردم که موضوع تبدیل وضعیت این نیروها را در لایحه  دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین تکلیف و پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهریور ماه سال جاری مدت اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری که قرار بود وظایف و تمام مسائل مربوط به نظام اداری و کارمندی مانند تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در آن تعیین تکلیف شود به اتمام رسید و دولت نیز لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری را به مجلس ارسال نکرد تا مجلس نسبت به دائمی کردن قانون اقدام کند، بنابراین بررسی موضوع تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی با مشکل مواجه شد.

نیروهای قراردادی، شرکتی و پیمانی  با سابقه کار 15 تا 20 سال هنوز تبدیل وضعیت به رسمی نشده‌اند

وی با انتقاد از اینکه نیروهای قراردادی، شرکتی، پیمانی و سایر نیروهایی که وضعیتشان مشخص نیست با سابقه کار 15 تا 20 سال سابقه کار هنوز تبدیل وضعیت به رسمی نشده‌اند، تصریح کرد: کار این نیروها با نیروهای رسمی یکسان بوده و در یک دستگاه و اتاق مشغول کار هستند اما متاسفانه چهارمیلیون اختلاف دریافتی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اگر دولت به این نیروها نیاز دارد چرا سریع‌تر وضعیت آنها را تعیین تکلیف نمی‌کند این انصاف نیست که کاری را که کارکنان شرکتی، قراردادی و سایر با حقوق یک میلیونی انجام می‌دهند نیروهای رسمی با چهار میلیون حقوق انجام دهند.

خدادادی با یادآوری ارسال چند نامه به رئیس جمهور در سال گذشته به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در جهت تعیین تکلیف دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و سایر نیروهایی که وضعیت شان مشخص نیست، افزود: در آن مقطع به صورت جدی مصمم بودیم در جریان دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاحاتی انجام دهیم تا تبدیل وضعیت این نیروها به رسمی تعیین تکلیف شود و رئیس جمهور نیز تاکید کرد که سریع‌تر این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با انتقاد از اینکه دولت در قانون برنامه بودجه سال 96 اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری را برای یکسال تمدید کرد، گفت: متاسفانه با وجود گذشت یک سال از تمدید قانون دولت هنوز لایحه را به مجلس ارائه نکرده و در این رابطه تخلف کرده است این در حالی بوده که اگر هر چه سریع‌تر این لایحه به مجلس ارسال شود تبدیل وضعیت نیروهای غیررسمی تعیین تکلیف خواهد شد.

برای تمام نیروهای دولتی باید شرایط یکسانی از نظر پرداخت حقوق و مزایا پیش بینی شود

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم،  با تاکید بر اینکه برای تمام نیروهای دولتی باید شرایط یکسانی از نظر پرداخت حقوق و مزایا پیش بینی شود، ادامه داد: دولت باید وضعیت تمام نیروهای غیررسمی خود را سریع‌تر تعیین تکلیف کند و ضرورتی ندارد که در یک دستگاه با کار یکسان شرایط حقوقی  نیروها متفاوت باشد در این رابطه حتی اگر نیرویی بر اساس ضابطه به کار مشغول شده باشد باید سابقه 10 تا 15 ساله آن بر این امر مقدم شمرده شده و هر چه سریع‌تر وضعیت آنان تعیین تکلیف شود.

با ارائه لایحه دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس در اسرع وقت نسبت به بررسی لایحه و تعیین تکلیف وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی اقدام خواهیم کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با ارائه لایحه دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس در اسرع وقت نسبت به بررسی لایحه و تعیین تکلیف وضعیت نیروهای غیررسمی اقدام خواهیم کرد، گفت: مجلس منتظر ارائه این لایحه از سوی دولت است و به طور قطع اگر دولت در ارسال لایحه به مجلس تعلل کند به گونه‌ای دیگر رفتار خواهیم کرد.

 

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
سایر نظرات
  • کسری 10 بهمن 1396 | 02:30
    شما را به خدا پیگیر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دانشگاه گیلان باشید.اگر امکان تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی وجود ندارد لااقل قراردادهایمان را طولانی مدت کنید تا هر مسئولی سلیقه ای با کارکنان برخورد نکند .ارکنان قراردادی این دانشگاه عمر و جوانیشان را بیش از ده سال در این دستگاه گذاشته اند را به ورطه نابودی و سکته مغزی و ام ام و هزار نوع بیماری روحی از ترس دچار تنش های روحی نشوند چرا باید دل یک نیروی قراردادی ابتدای هر سال بلرزد. که مدیر یا معاون مربوطه قراردادش را باطل میکنند. شما را به خدا قسم با نانمان بازی نکنند امکان تبدیل وضعیت میسر نیست قراردادهای کارکنان قراردادی شاغل در ادارات دولتی را پنج ساله یا ده ساله کنید هر کدام از نیروهای قراردادی دانشگاهی حداقل هفت یا هشت سال سابقه شرکتی بودن در دانشگاه دارند که در سال ۸۶ با مصوبه هیات دولت تبدیل به قراردادی شده اند و قرارداد مستقیم با دستگاه هم بیش از ده سال دارند در این سالهایی که عمر و جوانیمان صرف دستگاه شد تا نان حلالی به دست آوریم و بی منت بخوریم حالا باید از ترس فشارهای وارده از سوی مسئولین کارگزینی تن و بدنمان بلرزد. شما را به خدا قراردادهای نیروهای بالای ده سال سابقه را پنج ساله یا ده ساله کنید تا ما نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی برای زندگیمان برنامه ریزی با خیال راحت و آسوده داشته باشیم. با راندمان بالای کار اداری باز هم تهدید و ارعاب برایمان ایجاد میکنند. لطفا برای اینکه قراردادهای کارکنان ادارات دولتی مدتش طولانی تر شود. اقدام کنید تا عمری نیروهای قراردادی ادارات دعاگوی شما شوند. شما را به خدا امنیت شغلی را به کارکنان قراردادی برگردانید. دغدغه آینده مبهمشان را بعد از اتمام قرارداد نداشته باشند. امنیت شغلی مهم ترین نیازیک نیروی کار است.
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: