اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 26 مهر 1396   |   12:58:13
چاپ این خبر

شبستری:

هیچ گاه دلبسته و وابسته پست و مقام نبودم/ به دانشگاه برمی گردم و فعالیت علمی می‌کنم/ برخی ها برای پست اداری من احترام می‌گذاشتند!

معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در مدت خدمت خودم در این پست، هرآن چه را که در توان داشتم انجام دادم. با توجه به تجاربم در حوزه اجتماعی و سیاسی توانستم در این مدت نیز پخته تر شده و تجارب جدیدی را کسب کنم.

به گزارش نسل تدبیر، سعید شبستری خیابانی طی آیینی از معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خداحافظی کرده و رحیم شهرتی فر، معاون جدید سیاسی و امنیتی استاندار از امروز کار خود را آغاز کرد.

رحیم شهرتی فر، معاون جدید سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه برگزاری این آیین گفت: بر اساس دستور دکتر خدابخش، در اولین شورای اداری استان، مراسم باشکوهی برای تکریم از زحمات دکتر شبستری برگزار خواهد شد.

سعید شبستری خیابانی در جمع کارکنان و کارمندان حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری گفت: به دلیل ناهنجاری های ایجاد شده در حوزه های مختلف بعد از دولت های نهم و دهم باور نمی کردم که بتوانم در پست مدیریتی جدیدی به مردم خدمت کنم.

وی با اشاره به رفاقت دیرین خود با دکتر جبارزاده عنوان کرد: دکتر جبارزاده بعد از پذیرش مسئولیت استانداری در استان؛ بارها و بارها با بنده برای پذیرش مسئولیت معاونت سیاسی صحبت کردند ولی به دلیل شرایط پیش آمده در استان نمی توانستم این مسئولیت سنگین و خطیر را بپذیرم که در نهایت دکتر جبارزاده گفتند" در روز قیامت به خداوند می گویم که من با تو برای مسئولیت معاونت سیاسی و امنیتی صحبت کردم ولی قبول نکردی".

وی در همین راستا تصریح کرد: این جمله مرا تحت تاثیر قرار داد و نتوانستم از قبول مسئولیت معاونت سیاسی در استانداری آذربایجان شرقی فرار کنم. عقیده دارم یا باید شخصی مسئولیتی را نپذیرد و یا اگر هم می پذیرد با جان و دل برای خدمت به مردم تلاش کند و در این مسیر، نگرش اداری صرف نداشته باشد.

 شبستری گفت: در مدت خدمت خودم در این پست، هرآن چه را که در توان داشتم انجام دادم.قبلا در حوزه امنیتی، تجربه ای نداشتم ولی با توجه به تجاربم در حوزه اجتماعی و سیاسی توانستم در این مدت نیز پخته تر شده و تجارب جدیدی را کسب کنم.

 معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، تمامی کارمندان و کارکنان استانداری را به مثابه اعضای یک خانواده دانست و ابراز کرد: همه با هم با روحیه وحدت و همدلی دست به دست هم داده و برای رفع مشکلات و توسعه روزافزون استان تلاش کردیم.روزهای بسیار پرفراز و نشیبی را در کنار یکدیگر تجربه کردیم و با غلبه بر مشکلات، همه ما در موفقیت های استان سهیم شدیم. خداوند را شتهد می گیرم که در این مدت؛ شبانه روزی کار کردیم و حتی شب ها نیز نمی توانستیم به راحتی بخوابیم و استرس داشتیم ولی به خاطر اعتلای اسلام و انقلاب، این همه استرس و نگرانی را تحمل کردیم.

 شبستری با بیان اینکه هیچ گاه دلبسته و وابسته پست و مقام نبودم و نخواهم بود تصریح کرد: شاید اگر مسئولیت خدمت در معاونت سیاسی و امنیتی استانداری را نمی پذیرفتم از هر لحاظ موفق تر می شدم ولی به عشق خدمت به مردم تمامی مسائل را در نظر گرفته و برای خدمت به مردم کوشیدم.همواره به خود نهیب می زدهم و هشدار می دادم که خدایی نکرده خودم را بالاتر از کسی نبینم و احساس خودبزرگ بینی به من دست ندهد.خم و راست شدن برخی ها برای من، خم و راست شدن برای جایگاه من در استانداری بود که این گونه مسائل برای من ناراحت کننده بود.

وی با بیان اینکه گوشت و خونم برای نظام و انقلاب است ابراز کرد: از تمامی مسئولان انتظار دارم دلبسته پست ها نباشند و از فرصت های پیش آمده برای خدمت هرچه بیشتر به مردم استفاده کنند و بدانند که روزی از این پست و مقام ها می روند.

وی با تبریک به دکتر شهرتی فر به خاطر پذیرش مسئولیت معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ابراز کرد: دکتر شهرتی فر، جانباز جنگ تحمیلی است و به اسلام و انقلاب، خدمات شایانی کرده است. انتظار دارم تمامی کارکنان و مدیران با ایشان همکاری کنند و او را تنها نگذارند.

وی همچنین اظهار کرد: می خواهم از این پس به دانشگاه بازگردم و علاوه فعالیت در حوزه علمی، بیش از پیش در خدمت خانواده خود باشم.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
سایر نظرات
  • برا 09 بهمن 1396 | 06:11
    مردی بزرگ و شریف و متواضع. امیدوارم موفق باشند
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: