اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 11 مرداد 1396   |   16:27:14
چاپ این خبر

معاون استاندار: حمايت از بيماران خاص، اولويت دولت است/لزوم حمايت عادلانه انجمن ها از بيماران خاص

معاون سياسى و امنيتى استاندار آذربايجان شرقى گفت: حمايت از افراد داراى بيمارى هاى خاص،يكى از اولويت هاى اصلى دولت است،

به گزارش نسل تدبیر، دكتر سعيد شبسترى خيابانى در نشست كميته بيمارى هاى خاص استان با بيان اينكه حمايت از بيماران خاص، يكى از اولويت هاى دولت است افزود: على رغم كمبود منابع و امكانات مالى دولت، اقدامات و فعاليت هاى خوبى در طول چهار سال گذشته انجام شده كه با وضعيت قبل از اين سال ها، قابل مقايسه نيست.

وى گفت: بايد انجمن هاى حمايتى فعال در اين زمينه بيش از پيش همت كنند و دولت، فقط به وظيفه تصميم گيرى و نظارت بپردازد.

وى با تاكيد بر لزوم حمايت عادلانه دولت از انجمن هاى بيمارى هاى خاص گفت: انجمن ها نيز بايد متناسب با توان خود از افراد داراى بيمارى هاى خاص به صورت عادلانه حمايت كرده و از پارتى بازى پرهيز كنند.

معاون سياسى و امنيتى استاندار آذربايجان شرقى از افراد داراى بيمارى هاى خاص خواست كه داروهاى خود را از مراكز بهداشتى داراى مجوز و بيمارستان ها تهيه كنند.


شبسترى در واكنش به انتشار برخى شايعات، مبنى بر درمان تضمينى بيمارى ام اس با داروهاى گياهى تصريح كرد: تاثير داروهاى گياهى بر درمان اين بيمارى از سوى دانشگاه علوم پزشكى تبريز در دست بررسى است و هنوز مستندات و اطلاعات قطعى در اين مورد وجود ندارد.


وى همچنين نسبت به درخواست برخى از مديران انجمن هاى بيماران خاص استان مبنى بر هماهنگئ با مركز براى تحت پوشش بيمه قرار گرفتن تمامى داروهاى آنان افزود:  در اسرع وقت مكاتباتى را با تهران انجام مى دهم و اميدوارم در شوراى عالى بيمه مورد توجه و تصويب قرار گيرد.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: