اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 15 دى 1396   |   11:20:06
چاپ این خبر

عضو هیئت رئیسه و نائب رئیس خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر تبریز :

٨٥ درصد مردم تبريز، قشر كم درآمد هستند/سكونت ٤٥ درصدى تبريزى ها در بافت فرسوده و حاشيه شهر

به گزارش  نسل تدبير ،در نشستی که با حضور شهردار و قائم مقام شهردار و مدير درآمد و كارشناسان شهرداری و اعضای شورای شهر کلانشهر در صحن شورا در  مورد بررسی  تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۷ گفت:قبل از هر سخنی لازم می دانم تاکید کنم که امسال را مقام معظم رهبری ، سال اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند که این فرمایش بدون تردید برای سال بعد نیز لازم الاجراست. بر همه اعضاى شورای شهر کلانشهر تبریز و شهرداری تبریز واجب است كه فرمایش رهبری را فصل الخطاب قرار داده و هر طرح و لایحه ای که در قالب بودجه سال ۱۳۹۷ تنظیم می شود و یا تصویب می شود باید یکی از خروجی های آن به تولید و اشتغال منجر شود.


وى با بيان اينكه شهرمان به توسعه فضای تولید و اشتغال پایدار و توسعه فضای کسب و کار ، نیاز حیاتی دارد ابراز كرد: به دلیل اجرای سیاست های اشتباه ، غیر علمی ، رانتی ، سلیقه ای و ... در سالهای گذشته از طرف دولت ها ، امروز با مشکلات عدیده ای در زمینه معیشت ، سطح رفاه ، تامین نیازهای زندگی ، فسادهای مالی ، بیکاری و ... مواجه هستیم و تمام مدیران و مسئولین در هر سه قوه مقننه ، مجریه و قضائیه بایستی نسبت به رفع این تنگناها و نارسائیها اقدام عملی انجام دهند.

صادقزاده تصريح كرد: ما نیز به عنوان نمایندگان مردم شریف تبریز در شورای شهر ، ضرورت دارد که در حیطه وظایف تعریف شده برای کاستن از مشکلات مالی و اقتصادی همشهریان ، گام های اساسی برداریم.

بر اساس گفته وى در شهر تبریز بیش از ۸۵ % مردم جزو اقشار کم درآمد و ضعیف شهر بوده و ۴۳% مردم نیز در مناطق حاشیه نشینی وبافت فرسوده  سکونت دارند.

عضو شوراى اسلامى كلانشهر تبريز گفت: در موضوع بررسی بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز و همچنین تعیین تعرفه عوارض محلی ، بسیار ضرورت دارد که نگاه ویژه و ممتازی به این قشر از مردم تبریز داشته باشیم یعنی نباید به گونه ای عمل کنیم که موجبات نگرانی و تشویش خاطر همشهریان را سبب شویم. در شهرهای توسعه یافته نیز ، تفاوت چشمگیری بین اقشار مرفه و اقشار کم درآمد شهرشان در نظر می گیرند و این یکی از مصادیق بارز اجرای عدالت شهریدر مسیر توسعه متوازن شهری است.

صادقزاده تصريح كرد: لازم است که سیاست های تشویقی در این زمینه ادامه یافته و با بررسی و بهره گیری از تجارب دیگر کلانشهرها به روش های بهتر و منطقی تری برسیم.

وى ادامه داد: یکی از موثرترین و مفیدترین کارهایی که باید در مجموعه شهرداری صورت گیرد ، مدیریت هزینه ها و مدیریت مالی می باشد ، به عبارت دیگر بسیار اهمیت دارد که از آقای شهردار گرفته تا معاونین و شهرداران مناطق و ... و کارمندان شهرداری نسبت به کاهش هزینه ها در تمام ابعاد ، دیدگاه و نگرش ویژه ای داشته باشند چرا که در دنیای امروز ، یکی از مهمترین و بنیادی ترین مولفه های بقای سازمانها در کاهش هزینه ها می باشد.

وى در همين راستا اظهار كرد: یکی از کارآمدترین روش ها برای جبران حمایت های مالی اقشار ضعیف و کم درآمد شهرمان در موضوع تعرفه عوارض محلی کاهش هزینه ها در تمام حوزه ها و ابعاد مجموعه بزرگ شهرداری است.عامل مهم دیگر در پرداخت به موقع عوارض های مربوط به شهرداری از طرف مردم بزرگوار تبریز فرهنگ سازی و ارائه بسته های آموزشی است ، تا مردم در جریان کامل محل های هزینه و چگونگی خرج کردن درآمدهای ناشی از این منبع درآمد باشند.یعنی نیاز است که از طریق آموزش ، نسبت به شفاف سازی جامع اقدام گردد و همه به این باور برسند که یکی از عناصر و ارکان اقتصاد پایدار شهری ، پرداخت عوارض به موقع شهروندان آن شهر می باشد.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: