اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 07 اسفند 1396   |   20:37:05
چاپ این خبر

نقدى بر اختتاميه جشنواره شعر فجر در تبريز:

از انتخاب مجرى غيرحرفه اى تا اجراى مراسم با حالت دست در جيب/ حركات زننده مجرى در خلال سخنرانى حجت الاسلام آل هاشم

يادداشت اختصاصى نسل تدبير به قلم سيد مرتضى مرتضوى را در اين نوشتار بخوانيد.

به گزارش نسل تدبير، اختتاميه دوازدهمين جشنواره شعر فجر در تبريز در حالي برگزار شد كه با حاشيه هاى جالبى همراه بود.

 

با شروع سال ٢٠١٨ به عنوان سالى كه تبريز به عنوان پايتخت گردشگرى كشورهاى اسلامى انتخاب شده انتظار مى رود مسئولان استانى نظارت بيشترى در روند اجراى برنامه ها داشته باشند.

 

مجرى اين برنامه كه گويا از مجريان خارج از استان بود تسلطى بر شيوه اجرا نداشت. يكى از مهم ترين كارهاى غيرحرفه اى در اين آيين، دعوت او از حجت الاسلام دكتر محمد على آل هاشم، نماينده ولى فقيه در استان با عبارت " آقاى آل هاشم" بود. 

 

او هنگام دعوت از امام جمعه تبريز گفت: حاج آقا پنج شش كلمه هم در خدمت شما باشيم. بيان اين جمله به دور از رسوم رايج در دعوت از مسئولان ارشد استان براى سخنرانى در مراسمات اين چنينى بود و بهتر بود اين مجرى به ظاهر مسلط، قبل از اجراى برنامه توسط متوليان مراسم كه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى استان بود توجيه مى شد.

 

حجت الاسلام آل هاشم نيز در ابتدا و اثناى سخنرانى خود بسيار با متانت و بزرگوارانه پاسخ مجرى را داد و گفت: آقاى مجرى با بيان اينكه بنده مى توانم پنج شش كلمه صحبت كنم تاكيد كردند كه خلاصه صحبت كنم و بنده به خير مقدم به ميهمانان و اشاره اى مختصر به برخى مسائل، اكتفا مى نمايم. 

 

مجرى مراسم باز هم دست بردار نبود و در خلال سخنرانى حجت الاسلام آل هاشم بر روى سن به اين ور و آن ور مى رفت و با حركات خود اين موضوع را تداعى مى كرد كه حاج آقا فرصت شما تمام شده است!

 

 در بخشى ديگر از برنامه نيز همين مجرى دست در جيب گذاشت و بخشى از برنامه را با اين حالت زننده و توهين آميز نسبت به ميهمانان اجرا كرد.

 

هدف از انتشار اين مطلب، توجه و دقت مسئولان امر در انتخاب مجريان و دست اندكاران در مراسمات اين چنينى و استفاده از ظرفيت و توانمندى مجريان بسيار حرفه اى و بومى است و انتظار مى رود از اين پس شاهد اجراى حرفه اى برنامه ها و اجرايى در شان مردم تبريز و ملت فهيم ايران اسلامى باشيم.

 

سيد مرتضى مرتضوى

صاحب امتياز و مدير مسئول نسل تدبير 

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: