اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 17 اسفند 1396   |   11:10:40
چاپ این خبر

یادداشت/

کودکان تسکین؛ ساکن خانه هزار قصه مادربزرگه

خانه پر قصه مادربزرگه دشت‌هایش پر از بوی گل و دلش به لطف مهربانی از جنس باران است؛ مادری که به عشق کودکانی که شاید کودکانش نیستند اما در خانه‌اش به روی آنها باز است.

به گزارش نسل تدبیر، مادر دارای محبتی است بلاشرط، محبتی توام با دخالت احساس و گاهی بدون دخالت عقل، با شدت و قوتی فوق العاده که از مهم‌ترین جلوه‌های حیاتی بشر است.

وقتی زن باشی و مادر چه فرقی می‌کند که فرزند خودت را مادری کنی یا فرزندان سرزمینت را، مهر مادری و عشقش مرزها را هم در می‌نوردد تا ریشه‌ای را سبز و دل‌های ناامیدی را امید بخشد. 

کودکان مبتلا به سرطان تبریز در روزهای زمستانی صاحب مادر بزرگی شده‌اند که همچون مادربزرگ قصه‌ها در خانه‌اش را به روی آنها گشوده است تا امید به زندگی را بعد از خود به میراث بگذارد، مادری فداکاری و گذشت است و این فداکاری از مظاهر برجسته شرف مادری است که در آن گذشت از خود و رسیدن به دیگری مطرح است. حقیقت زندگی او عشق ورزیدن، دوست داشتن، نادیده گرفتن و گذشت کردن و فداکاری است.

فاطمه پورشکیب نام بانوی مهربان از جنس بارانی است که خانه خود را به کودکان مبتلا به سرطان  تبریز و انجمن تسکین بخشید تا پس از او این خانه چراغی برای روشنی بخشیدن زندگی این کودکان شود.

این بانو که خود نیز روزهای سخت بیماری فرزند را تجربه کرده است، برای باز کردن گرهی از مشکلات کودکان تسکین خانه خود را به این انجمن بخشید (هبه کرد) تا خانه مادربزرگه مامنی پر امید برای کودکان سرزمینش شود.

گرچه امکان مصاحبه با فاطمه شکیب مادر معنوی تسکین فراهم نشد اما نگفته نشان داد که آسمان شهر ما آبی است و خانه‌های شهرمان به داشتن مادرانش اگرچه معنوی ولی پر از عشق و ریشه‌های امیدش سبز سبز است.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: