اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 21 اسفند 1396   |   12:49:50
چاپ این خبر

خداوردیزاده در گفتگو با نسل تدبیر:

تاخیر استانداری در انتصاب مدیران قابل قبول نیست/لزوم استفاده از اصلاح طلبان به جای فرصت طلبان 

خداورديزاده از اصلاح طلبان سرشناس تبريزى در تحريريه نسل تدبير گفت: تاخیر استانداری در انتصاب مدیران قابل قبول نیست.

 به گزارش نسل تدبیر، دکتر خداوردی زاده از فعالین سیاسی اصلاح طلب و مدیرکل اسبق دامپزشکی استان آذربایجان با حضور در تحریریه نسل تدبیر به بیان برخی از مهم ترین دغدغه های خود پرداخت.

 وی در ابتدای سخنان از وضعیت سیاسی استان و بخصوص شورای هماهنگی اصلاحات استان ابراز نگرانی کرد و افزود: از حضور دکتر خدابخش به عنوان استاندار آذربایجان شرقی در استان خوشحالیم ولی از بابت تاخیر در انتخاب و انتصاب مدیران، گله مندیم.

وی با استقبال از تشکیل تیمی متخصص و کارآمد در استانداری از سوی خدابخش برای بررسی شاخصه های انتخاب مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان اظهار کرد: متاسفانه در انتخاب برخی مدیران، شاهد بداخلاقی هایی بودیم. به عنوان مثال برای یک پست اجرایی، فلان شخص برای گذراندن فرآیندهای لازم به وزارتخانه معرفی می شود ولی همزمان با طی این فرآیند شخص دیگری نیز برای همان پست معرفی می شود.

 این فعال سیاسی اصلاح طلب از تاخیر بیش از حد مدیریت ارشد استان در مورد انتخاب مدیران جدید در دستگاه های دولتی انتقاد نموده و ادامه داد: روند فعلی، قابل قبول نیست و انتظار داریم تیم مدیریتی استان، با استفاده هرچه بیشتر از جوانان و بانوان اعتدالی و اصلاح طلب در پست های مدیریتی، به دغدغه فعالین سیاسی اصلاح طلب و حامیان دولت پایان دهند.

خداوردی زاده با قدردانی از زحمات و تلاش های اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان در برهه های مختلف، از برخی اقدامات این شورا نیز انتقاد کرد و ادامه داد: متاسفانه در شورای اصلاحات استان، احزابی که به تعداد انگشتان دست هم عضو ندارند و احزابی که صدها و شاید هزاران عضو دارند، فرقی با هم ندارند و تمامی آن ها یک حق رای دارند که این جحاف و بی عدالتی است.

 وی به اولین دیدار خود با دکتر خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی بعد از انتصاب در این مسئولیت نیز اشاره کرد و ادامه داد: از آقای استاندار درخواست کردم که تمامی بازنشستگان را کنار بگذارد و از نیروهای پرانرژی و جوان در استانداری استفاده نماید. که تا حدودی به این موضوع پرداخته اند .

وی در ارتباط با انتصاب زنان در پست های مدیریتی که از جمله مهم ترین شعارهای دولت یازدهم و دوازدهم می باشد نیز اظهار کرد: بنده به تقسیم بندی و درصد در موارد این چنینی اعتقادی ندارم. مساله ای که باید به آن توجه کرد این است که باید از توانمندی زنان در حوزه های مختلف و بخصوص پست های مدیریتی استفاده کرد. ممکن است تعداد بانوان مستعد قبول مسئولیت، کمتر از 30 درصد اعلام شده از سوی دولت باشد و ممکن است بیشتر باشد که متناسب با توانمندی و بدون ایجاد محدودیت در این حوزه باید از آنان استفاده کرد.

عضو حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در استان در ادامه سخنان خود نیز اظهار کرد: از آقای شهردار هم همین درخواست را کردم که در برخی مناطق از شهردار زن استفاده کنند. که تا کنون محقق نشده است .متاسفانه در تبریز و استان، در بسیاری از موارد، بانوان فعال خود مخالف همدیگر هستند  که این موضوع جای تاسف دارد.

 وی از تضعیف جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری توسط برخی سیاسیون نیز به شدت انتقاد کرد و افزود: همه می دانیم که اصولگرایان به هیچ عنوان از دکتر روحانی حمایت نکرده و نمی کنند و این اصلاح طلبان و اعتدالیون هستند که مدافع دولت هستند. حامیان دولت و اصلاح طلبان باید با توجه به اظهارات شجاعانه دکتر جهانگیری در ایام مناظرات انتخاباتی، از وی حمایت کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود، وجود حجت الاسلام آل هاشم در استان به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز را نعمت و غنیمتی بسیار ارزشمند برای استان قلمداد کرد و افزود: انتظار دارم تمامی گروه های سیاسی اعم از اصلاح طلب، اصولگرا، حامی دولت و ... قدردان متانت ، شکسته نفسی و مردمی بودن ایشان باشند و در مناسبت های مختلف، با ایشان دیدار داشته باشند و برای تقویت وحدت در استان تلاش کنند.

گفتگو از : سید مرتضی مرتضوی

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: