اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 22 اسفند 1396   |   19:02:29
چاپ این خبر

انتقاد آل‌هاشم از اجرای ‌برنامه‌‌ مغایر با آموزه‌های دینی شهرداری تهران

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:حضور در این گونه مراسم به منزله دوری از آرمان‌های انقلاب و شهدا است و من شخصاً هفته گذشته مراسمی را به نشانه اعتراض به پوشش نامناسب عوامل اجرایی آن ترک کردم.

به گزارش نسل تدبیر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در دیدار پدران شهدا و شورای معاونان بنیاد شهید استان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اظهار داشت: ایثار و شهادت یک فرهنگ است و باید برای پیشبرد اهداف انقلاب و غنای فرهنگ عمومی با پاسداشت آرمان‌های شهدا به وصیت نامه‌های آنها عمل کنیم.

وی با بیان اینکه 22 اسفند صرفاً بهانه‌ای برای تجدید بیعت با آرمان‌های شهداست، افزود: همه روزهای سال متعلق به شهداست و مسئولان و مردم وظیفه دارند با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نظام اجتماعی را درمسیرانقلاب اسلامی قرار دهند.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: فاصله گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت ناهنجاری‌های مختلفی را در جامعه به دنبال دارد ولی برگزاری یادواره‌هایی به نام و یاد شهیدان هویت دینی و ملی را استحکام می‌بخشد.

وی با انتقاد از اجرای برخی برنامه‌های مغایر با آموزه‌های دینی گفت: اجرای برنامه‌ای خارج از عرف در برج میلاد تهران و توجیه این اقدامات از سوی مسئولان منافی اخلاق و فرهنگ اسلامی است و زمینه‌ای برای فاصله‌گیری از فرهنگ ایثار و شهادت است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: حضور در این گونه مراسم به منزله دوری از آرمان‌های انقلاب و شهدا است و من شخصاً هفته گذشته مراسمی را به نشانه اعتراض به پوشش نامناسب عوامل اجرایی آن ترک کردم.

وی بی‌اعتنایی به فرهنگ ایثار و شهادت را حرکت در مسیر بدخواهان نظام دانست و گفت: ما در برابر کسانی که تلاش می‌کنند به نحوی آرمان‌های شهدا، زنگار فراموشی بگیرد با اقتدار ایستاده‌ایم.

آل هاشم ابراز کرد: تجلیل از مادران، پدران و خانواده شهدا تکریم فرهنگ شهادت و دفاع مقدس است و توسعه و گسترش فرهنگ اصیل شهادت در حقیقت تکریم شخص نیست بلکه احترام به فرهنگ شهداست.

امام جمعه تبریز از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست با تشکیل و راه‌اندازی تیم‌های نظارتی و بازرسی، به خانواده‌های معظم شهدا به صورت مستمر سرکشی کنند.

وی در ادامه گفت: با تشکیل این تیم‌های نظارتی می‌توان به مسائل و مشکلات مختلف خانواده‌های شهدا و ایثارگران در طول روزهای مختلف سال رسیدگی و آنها را به نحو مقتضی پیگیری کرد.

آل‌هاشم با اشاره به هتک حرمت پرچم کشورمان در سفارت ایران در لندن هم گفت: دشمن درصدد نفوذ به جبهه‌های اعتقادی مردم ماست و در قالب طرفداران برخی فرقه‌ها در هیئت‌های مذهبی نیز رسوخ می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به رویش نسل چهارم انقلاب اسلامی تصریح کرد: این نسل طلائی باید غیرتمند، انقلابی و پرشور تربیت شوند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی حفظ شود.

وی در پایان حضور جوانان در آیین‌های مختلف مذهبی و ملی همچون اعتکاف، کاروان‌های راهیان نور، مدافعان حرم، دفاع مقدس و نمازهای جمعه را نمونه‌ای از رویش‌های انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر دانست و تاکید کرد: مسئولان باید مراقب این جوانان باشند چرا که نسل چهارم انقلاب، کشور را با دفاع از ارزش‌های اسلامی آباد خواهند کرد.

تسنیم

انتهای پیام/ش

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: