اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 22 فروردین 1397   |   10:15:48
چاپ این خبر

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز:

شهردار تبریز با دست بسته نمی‌تواند کاری انجام دهد/ باید به شهردار، ایمان و اعتقاد داشته باشیم

عضو هیات رییسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: شهردار تبریز با دست بسته نمی‌تواند کاری انجام دهد.

 به گزارش نسل تدبیر، کریم صادقزاده تبریزی در گفتگو با نسل تدبیر با بیان اینکه به دلیل نهایی نشدن تصویب لایحه بودجه ، شهرداری تعطیل شده است گفت: باید به شهردار ، اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و دیوار بلندی بین شورای شهر و شهرداری نکشیم.

  وی ادامه داد:بعد از گذشت حدود بیست روز از سال جاری ، متاسفانه به دلیل پاره ای از مسائل ، تصویب بودجه در مجموعه شورای شهر نهایی نشده است.البته طبق قانون بعد از جمع بندی در شورای شهر ، بایستی دیگر نهادها از جمله فرمانداری نیز بررسی و بعد از رفع ایرادات و ابهامات و ... به مرحله اجرا درآید ، در حقیقت پروسه ای زمان بر است.

وی تصریح کرد: آقای شهردار در هشتم بهمن ماه سال گذشته لایحه بودجه را تقدیم شورای محترم شهر کرد و امروز به دلیل اینکه این موضوع نهایی نشده و شهرداری هم منابع مالی لازم برای عقد قراردادها ، پیمان نامه ها و ... ندارد ، عملا شهرداری تبریز تعطیل شده است.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز همچنین گفت:علی رغم ایراداتی که همکاران بنده به مباحث مطرح شده در مورد بودجه را کاملا صحیح و مطابق با نص صریح قانون می دانم ولی برای اینکه شهرمان حداقل از نظر عمرانی در رکود نماند باید به شهردار شهرمان که خودمان انتخاب کرده ایم و تا زمانیکه جرمی و یا خطایی مرتکب نشده است اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و با تمام وجود حمایت کنیم.

صادقزاده ادامه داد: نباید از شهردارمان انتظار داشته باشیم که با دستان بسته ، عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد.واقعا با تخصیص یک دوازدهم بودجه برای شهری مثل تبریز ، چه کاری و یا چه کارهایی می شود انجام داد؟با این مبلغ کدام حوزه از حوزه های متعدد شهرداری را می شود پوشش داد؟

 وی تصریح کرد: تقاضای بنده از همکاران بزرگوارم در شورای شهر این است که بیاییم و به مجموعه مدیریت شهری اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و برادری خود را ثابت کنیم و دیوار بلندی بین شورای شهر و شهرداری نکشیم و در سایه تعامل ، گفتگو و همفکری و با بیان دغدغه هایمان در مورد بودجه با رسیدن به فصل های مشترک ، به رشد ، پیشرفت و توسعه شهرمان بیشتر کمک کنیم.البته اگر می بینیم در شهری ، فساد اداری و یا مالی اتفاق می افتد ، مطمئنا مقصر اصلی شورای شهر آن شهر است که عمدا و یا سهوا به وظیفه نظارتی خود عمل نکرده و مسبب مشکلات عدیده ای شده است و شورای پنجم تاکنون نشان داده است به وظیفه نظارتی خود بسیار مقید بوده و با هیچ کسی تعارفی ندارد.

صادقزاده گفت: از تمام رسانه ها ، اساتید دانشگاهی ، نخبگان شهر ، مدیران و همه دلسوزان شهرمان عاجزانه تقاضا دارم که با ارائه نظرات ، انتقادات و پیشنهادات سازنده خود ، یار و یاور ما در شورای شهر باشند و ان شاالله بتوانیم در سایه خرد جمعی ، شاهد توسعه شهرمان در تمام ابعادش باشیم.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: