اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 24 اردیبهشت 1397   |   14:17:31
چاپ این خبر

ساعی مطرح کرد:

لزوم تسریع در تصویب قانونی جامع برای جلوگیری از کودک آزاری/ سواستفاده ضدانقلاب از مصادیق محدود کودک آزاری در کشور

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در تصویب قانونی برای جلوگیری از کودک آزاری در کشور تاکید کرد.

به گزارش نسل تدبیر، زهرا ساعی در جلسه فراکسیون خانواده با دکتر علی لاریجانی، ریاست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسریع در طرح لایحه حمایت از کودکان و معلولان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در چند سال اخیر، چندین مورد از کودک آزاری های شدید و غیرانسانی را در کشور شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه قانون کامل و جامعی در ارتباط با موضوع کودک آزاری در کشور وجود ندارد تصریح کرد: باید با توجه به جو منفی حاکم بر کشور در ارتباط با مسائل این چنینی، لایحه مربوط به کاهش و رفع کودک آزاری را هرچه سریع تر به قانون تبدیل کنیم.از طرفی دیگر، رسانه های مختلف بین المللی از موضوع کودک آزاری در کشور، سواستفاده کرده و به تبلیغ علیه نظام می پردازند.

 بر اساس گفته ساعی، این لایحه در ماه های اخیر در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت که او در دیدار با دکتر لاریجانی بر ضرورت تسریع در طرح لایحه در مجلس و تصویب آن تاکید کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش روافزون زنان سرپرست خانوار در کشور عنوان کرد: دلایل متعددی در این امر دخیل بوده است و متاسفانه یکی از پرتعدادترین اقشار در مراجعه به دفاتر نمایندگان، زنان بدسرپرست، بی سرپرست و سرپرست خانوار هستند.

 وی در همین راستا ادامه داد: بر اساس مصوبه ای که در برنامه داریم باید توانمندسازی این قشر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و بتوانیم مشکلات این حوزه را رفع کنیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از آمادگی و قول مساعد دکتر لاریجانی برای همراهی در راستای تحقق اهداف مربوط به موضوعات مزبور اظهار کرد: مسائل دیگری همچون تلاش برای افزایش نشاط اجتماعی در کشور؛ بررسی و آسیب شناسی موضوعات مختلف مربوط به زنان، همکاری با پژوهشکده های معتبر و تخصصی برای بررسی خلاهای قانونی موجود در حوزه زنان و آسیب های اجتماعی و استفاده هرچه بیشتر از توان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در راستای اصلاح و در صورت لزوم، تغییر قوانین موجود و .. از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شده و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی از دقت نظر نمایندگان فعال در این حوزه، قدردانی و تشکر کردند.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: