اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 25 اردیبهشت 1397   |   09:29:47
چاپ این خبر

خدابخش خبر داد:

تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی، تولید ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس در سال و همچنین اشتغال چهار هزار نفر در مجتمع مس سونگون را ظرفیت بسیار بالای استان در بخش معدن دانست و گفت: ذخایر معدنی قابل توجهی در استان موجود است و زمینه های سرمایه گذاری خوبی در استان وجود دارد .

به گزارش نسل تدبیر، مجید خدابخش در آیین افتتاحیه اولین کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی کشور و استان در حرکت به سمت تکنولوژی های با مصرف انرژی کم ضروری است .

وی حرکت به سمت تکنولوژهایی با مصرف انرژی کم را لازمه موفقیت واحدهای صنایع معدنی عنوان کرد .

وی، مهیا بودن زیرساختهایی نظیر ریل و برق در استان را از جمله اقدامات انجام شده در جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: برای تأمین برق مورد نیاز صنایع هزار مگاوات در حال نصب و دو هزار مگاوات دیگر در حال آماده سازی است و در کنار آن ها نیز شبکه ریلی در حال تکمیل و ساخت سه جاده استراتژیک نیز در حال پیگیری است .

خدابخش خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده نزدیک با بهره گیری از توانمندی پژوهشگران داخلی و بومی بتوانیم به استحصال مواد معدنی غیر از آلومینا در نفلین سینیت، ارزش افزوده مواد معدنی موجود در این معادن را بالا ببریم .

 مدیر کل امور اکتشافات معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت نیز در این همایش از انرژی برق به عنوان یک انرژی پاک نام برد و گفت: کاهش آلودگی صوتی و زیست محیطی از جمله مزایای استفاده از انرژی برق در صنایع است .

اسدالله کشاورز افزود : استفاده از شیوه های نوین مهندسی برق در معادن می تواند به کاهش ریسک و سرمایه گذاری در بخش معدن منجر شود .

ایسنا

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: