اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 25 اردیبهشت 1397   |   10:59:35
چاپ این خبر

ساعی در تشریح نشست کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

بررسی لایحه دائمی کردن قانون خدمات مدیریت کشوری/ تلاش مجلس برای تحقق مطالبات کارمندان در حوزه حقوق و قراردادها

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری به دنبال پیاده کردن عقلانیت و عدالت هستیم.

به گزارش نسل تدبیر، زهرا ساعی  در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 28 فروردین ماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری با حضور صغدری، معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور و کارشناسان مرکز پژوهش ها در نشست امروز خبر داد و گفت: در سال 86 قانونی در این رابطه مصوب و مقرر شد تکمیل شود اما متاسفانه به مدت 10 سال است هنوز تکمیل نشده است.

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: هر چند قرار بود همسان سازی حقوق کارکنان مورد توجه قرار گیرد اما متاسفانه هنوز تحقق نیافته است؛ نظام مدیریتی کشور  مناسب نیست و تنوع قراردادها تبعیض هایی را اعمال کرده که نارضایتی های زیادی در کشور را به دنبال داشته است.

وی با یادآوری اینکه در لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری به دنبال پیاده کردن عقلانیت و عدالت هستیم، تصریح کرد: به گونه ای که با واقعیت ها و مطالبات مردم به ویژه کارمندان در سیستم اداری همخوانی داشته و بتوان سیستمی را تعریف کرد که مطالبات و نیازهای کارکنان به ویژه پرداختی ها و نوع قراردادها در آن دیده شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، ادامه داد: به دنبال آن هستیم که با استفاده از نظر کارشناسان مرکز پژوهش ها و دولت بتوان یک قانون جامع و کامل را ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امکان دارد بررسی این طرح دو هفته به طول انجامد زیرا برای دیده شدن تمامی نیازها در آن و تصویب قانونی جامع باید به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد./

 

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: