اخبار برگزیده:
تاریخ انتشار خبر: 26 اردیبهشت 1397   |   22:43:47
چاپ این خبر

در نشست خبری ششمین کنفرانس بین المللی افق نو مطرح شد:

شهری که برای ۴ میلیارد پیرو ادیان ابراهیمی مقدس است، هرگز تسلیم ۲۰ میلیون یهودی نخواهد شد

نشست خبری ششمین کنفرانس افق نو با حضور نمایندگان کانادا و ترکیه در تبریز برگزار شد.

به گزارش نسل تدبیر، این نشست به همت آستان فدس رضوی استان و به منظور تبیین مفاد و نتایج ششمین کنفرانس افق نو که با حضور نمایندگان ۶۰ کشور صهیونیست ستیز در مشهد آغاز و دیروز همزمان با روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) خاتمه یافت، در سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید.
در این نشست، آقایان دوغان برمک و ادوارد کوریگان بعنوان اندیشمندان حوزه حقوق بشر ترکیه و کانادا شرکت نموده و ضمن تشریح مفاد و نتایج کنفرانس و بیان دیدگاه های خود، به سوالات خبرنگاران در حوزه اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی پاسخ دادند.
کوریگان، وکیل بین المللی و تحلیلگر مسائل حقوقی ضمن تشریح تاریخچه و نحوه ایجاد رژیم صهیونیستی، ریشه شکل گیری و خط مشی رژیم صهیونیستی را انگلیس عنوان کرده و آن را موجب نا امنی های ایجاد شده در خاورمیانه دانست.
در ادامه جلسه، آقای دوغان برمک، فعال حوزه آزادی اندیشه و رئیس سابق فدراسیون علویان ترکیه به مباحث مطرح شده در کنفرانس پرداخت و بررسی مواضع اخیر ترامپ، اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی، مواضع روسیه و نقش سرویس های جاسوسی را از مهمترین مباحث کنفرانس افق نو عنوان کرد.
 برمک افزود: آمریکا از سال ۱۹۹۲ و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تصمیم به یک‌قطبی کردن جهان سیاست گرفت و این غیر منطقی و غیر قابل قبول است و دنیا باید چند قطبی باشد چرا که جهان تک‌قطبی سرانجامی خوبی نخواهد داشت.
 وی با بیان اینکه قدس برای حدود ۴ میلیارد نفر از ادیان ابراهیمی جهان شهری مقدس است، تاکید کرد: هرگز شهری با این پشتوانه به ۲۰ میلیون یهودی تسلیم نخواهد شد.

نظر شما
کد امنیتی نوسازی کد
آخرین مطالب
آرشیو
آرشیو
نظرات مخاطبین
خبرنامه

جهت عضويت در خبرنامه سايت، ایمیل خود را وارد کنید: