آخرین آمار کادر درمانی مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی/جزئیات ایجاد ۵هزار تخت در اماکن عمومی
آخرین آمار کادر درمانی مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی/جزئیات ایجاد ۵هزار تخت در اماکن عمومی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از پیش‌بینی ۵ هزار تخت با آماده کردن سالن‌ها و مکان‌های عمومی در آذربایجان‌شرقی برای بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، از اهر محمدحسین صومی ظهر امروز در حاشیه بازید از بیمارستان شهرستان اهر برضرورت همراهی مردم برای پیشگیری از ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: شهرستان اهر جزو ۶ شهرستان آلوده به ویروس کرونا است.

وی گفت:  با وجود تلاش‌های ویژه ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا و همکاری و همراهی تمام ادارات، متاسفانه به علت ارتباط شاهراهی اهر با سایر استان‌ها هر آن احتمال آلودگی وجود دارد و در این خصوص در صورت عدم کنترل و محدودیت تردد، احتمال افزایش افراد مبتلاء وجود دارد که لازم است هم شهروندان و هم ادارات مرتبط همکاری مضاعف با خادمان سلامت داشته باشند.

وی از پیش‌بینی ۵ هزار تخت با آماده کردن سالن‌ها و مکان‌های عمومی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود: با وجود این همه تمهیدات اگر مردم رعایت و همکاری نکنند در صورت عدم رعایت و شیوع بیشتر این بیماری، امکانات، پرسنل و کادر درمانی پاسخگوی این همه مراجعات نخواهند بود که امیدواریم با رعایت موازین بهداشتی و موارد توصیه شده و به حداقل رساندن حضور خود در خارج منزل بتوانیم براین بیماری فائق شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون ۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان  به این بیماری مبتلا شده‌اند که دربین آنها از کادر درمانی اهر نیز وجود دارد.

وی با قدردانی از فرماندهی و پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی امنیتی و دستگاه قضایی در همراهی با ستاد افزود: به زودی نقاهتگاه‌های بیماری کرونا  نیز با همکاری ارتش راه‌اندازی می‌شود.