اجرای آزمایشی آسفالت سرد آماده برای اولین بار در تبریز
اجرای آزمایشی آسفالت سرد آماده برای اولین بار در تبریز

مدیرعامل سازمان عمران تبریز از اجرای آزمایشی آسفالت سرد آماده برای اولین بار در تبریز، خبرداد.

به گزارش خبرنگار نسل تدبیر، بابک شریفی از اجرای آزمایشی آسفالت سرد آماده برای اولین بار در تبریز خبرداده و گفت:طی چند ماه اخیر این نوع آسفالت بعد از آسفالت الیافی SMA که اخیرا در مسیر BRT راه آهن به خطیب بصورت آزمایشی اجرا شد نوع جدیدی با تکنولوژی روز دنیاست.

وی ادامه داد:قرار است این طرح توسط سازمان عمران تبریز و در قالب نهضت آسفالت شهرداری تبریز بصورت پایلوت با حضور معاونین و مدیران سازمان ها و مناطق دهگانه شهرداری تبریز اجرا گردد.

مدیرعامل سازمان عمران تبریز ابراز کرد: اجرای این پروژه آزمایشی جهت بهبود کیفیت لکه گیری معابر و افزایش ایمنی رانندگان خودرو و موتورسیکلت در سرعت بالا خواهد بود که بصورت سرد وآماده مصرف به عنوان بهترین گزینه برای ترمیم دائمی چاله های روسازی در معابر شهری و در شرایط جوی بارندگی و سرد میتواند از سوی مناطق و در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهار کرد: اگر نتایج مثبت باشد با وجود هزینه هایی که برای تولید و استفاده این نوع آسفالت وجود خواهد داشت به دلیل ماندگاری و دوام بالای آن قطعا برای طولانی مدت صرفه جویی در هزینه ها را رقم خواهد زد.

شریفی در رابطه با استفاده از مصالح سنگی و رعایت استاندارد ها جهانی،خاطرنشان کرد: همچنین در رابطه با مصالح سنگی تلاش می کنیم پایه مصالحی که در آسفالت استفاده می کنیم به استانداردها به خصوص نشریه۱۰۱ نزدیک باشد تا دوام آسفالتمان افزایش یابد.

گفتنی است، نهضت آسفالت، پروژه زیرنظر شهرداری تبریز است که با توجه به وضعیت نامساعد خیابان های کلانشهر تبریز جزو یکی از اقدامات و وعده های اصلی شهردار تبریز به حساب می آید و با پیگیری ها و اقدامات مناسب سازمان عمران تبریز در حال اجرا است.