آغاز زمان تبلیغات قانونی از بامداد امروز/ ۱۳۸نفر برای کرسی های تبریز،اسکو و آذرشهر رقابت می کنند
آغاز زمان تبلیغات قانونی از بامداد امروز/ ۱۳۸نفر برای کرسی های تبریز،اسکو و آذرشهر رقابت می کنند

فرماندار تبریز با بیان اینکه آگهی اسامی قطعی کاندیداها امروز منتشر می شود، گفت: 138 نفر در حوزه انتخابیه تبریز،اسکو وآذرشهر‌ برای 6 کرسی مجلس و هر کرسی 23 نفر رقابت خواهند کرد. 

به گزارش نسل تدبیر، بهروز مهدوی در نشست خبری با اصحاب رسانه، درخصوص جزئیات و روند برگزاری یازدهمین دوره از انتخابات مجلسشورای اسلامی عنوان کرد:تعداد کل شعب حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر ۱هزارو دو شعبه است که ۷۹۹ شعبه در تبریز و یک شعبه فرعیاز تهران برای اقلیت های دینی تعیین شده است.

فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه در اسکو ۱۱۹ شعبه اخذ رای و آذرشهر هم ۸۴ شعبه طراحی شده است، خبرداد: امسال ۲۰ شعبه سیارانتخابات گذشته به ۶ شعبه سیار از طریق ثابت شدن شعب ثابت کاهش یافته است تا در جلوگیری از شایعه های ایجاد شده بیانجامد.

وی افزایش تعداد شعب اخذ رای را به دلیل تسهیل و تسریع اعلام نتایج موثر دانسته و گفت: نسبت به دور قبل، ۱۰۰ شعبه اخذ رای در حوزهانتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر افزایش یافت که تا از تراکم جمعیت برای رای دهی و همچنین طولانی شدن زمان ری شماری جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان تبریز درخصوص آمار تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده اعلام کرد: در حوزه انتخابیه تبریز،اسکو و آذرشهر ۳۳۸ ثبتنام کننده داشتیم که از این تعداد، ۱۵۰ نفر تایید شد و ۵۰ نفر انصراف داد که در مجموع ۴۴ درصد تایید شده داریم و ۵۶ درصد رد و انصرافیداریم.

وی در پاسخ به سوال نسل تدبیر در رابطه با دلیل تایید صلاحیت برخی چهره های انتخاباتی با وجود تبلیغات زودهنگامشان پاسخی نداده و اظهار کرد: تبلیغات زودهنگام نیز یکی از دلایل رد صلاحیت افراد بوده است.

وی در همین راستا ادامه داد: تعداد قطعی کاندیداها ۱۳۸ نفر است که برای ۶ کرسی مجلس و هر کرسی ۲۳ نفر رقابت خواهند کرد

مهدوی در رابطه با  تعداد واجدین شرایط رای را در شهرستان تبریز ابراز کرد: ۱ میلیون و ۳۰۹ هزار نفر و در هر شهرستان نزدیک به ۷۰ درصدجمعیت هر شهرستان، به صورت میانگین، واجد شرایط رای دهی هستند.

فرماندارتبریز با اشاره به اینکه در هر منطقه شهرداری هر نامزد یک ستاد برادران و یک ستاد خواهران می تواند داشته باشد، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی و فرمانداری تبلیغات غیر قانونی اعم از رعایت نشدن اندازه بنرها بزرگ‌تر از ۵۰در۷۰ و ستاد های تبلیغاتی پلمپ و جمع آوریخواهد شد

وی همچنین درخصوص اجرای قانون شفافیت و نظارت مالی کاندیدا ها خبرداد:بر اساس این قانون، هر نامزد باید یک شماره حساب و یکمسئول امور مالی به فرمانداری معرفی کند.

مهدوی افزود: از این طریق تمامی دخل و خرج باید تا ۲۰ روز پس از انتخابات به فرمانداری اعلام شود تا به وزارت کشور ارسال کنیم. اینبخشنامه در ۱۴ بهمن ۹۸ ابلاغ شده و از مصوبات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین وی در پایان از رد صلاحیت دو نفر در پی تخلف و تخریب انتخاباتی خبر داده و افزودبرای ۳۸ نفر پرونده تخلف ایجاد و برای دو نفرحکم صادر شده که تخلفشان انتشار اظهاراتی علیه سایر کاندیداها بود.