آغاز “طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار” در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر تبریز
آغاز “طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار” در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر تبریز

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از آغاز فاز اول "طرح توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر تبریز" خبر داد.

به گزارش نسل تدبیر، رقیه صادق‌زاده در جلسه‌ای با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیران دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی شهر تبریز، بر لزوم توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار در محلات حاشیه شهر تبریز تاکید کرد.

وی با اشاره به آغاز فاز اول “طرح توانمندسازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر تبریز”، گفت: ارائه آموزش‌های لازم برای مهارت آموزی و اشتغال، ایجاد انگیزه، اعتماد به نفس و توجه به بازار از اولویت‌های این طرح است.

وی با بیان این‌که این طرح با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده است، افزود: فعالیت‌های مورد نظر در این برنامه، براساس فعالیت‌های پیش بینی شده در برنامه ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان و با تاکید بر مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار اجرا خواهد شد.

 بدر شکوهی، مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری نیز در ادامه این جلسه با اشاره برنقش ارزنده تسهیل گران، همکاری سمن‌ها و سازمان‌های اجرایی را برای حل مشکلات و معضلات مناطق حاشیه نشین ضروری دانست.