آماده دریافت اسناد و مدارک مرتبط با فوتبال تمام شهروندان هستیم
آماده دریافت اسناد و مدارک مرتبط با فوتبال تمام شهروندان هستیم

شهردار تبریز گفت: از تمام شهروندان، تیم‌های فوتبال و تمام محققینی که اسناد و مدارک مرتبط با فوتبال در اختیار دارند درخواست می‌کنم این اقلام را به موزه فوتبال ارائه کنند تا با نام خودشان در معرض دید عموم قرار گیرد.

به گزارش نسل تدبیر، ایرج شهین باهر در مراسم افتتاح ساختمان جدید موزه فوتبال آذربایجان، گفت: این موزه برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران بنیان گذاری شده و اولینی دیگر برای شهر تبریز است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش و به ویژه فوتبال در میان جوانان و خانواده‌های ایرانی و آذربایجانی، اظهار کرد: این امر باعث حضور پر شور این خانواده‌ها در محل موزه فوتبال آذربایجان خواهد بود.

شهین باهر علاقمندی شهروندان ورزش دوست تبریز به دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی را محرک و عاملی موثر برای تاسیس این موزه خواند و اظهار کرد: این موزه می‌تواند به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان بدل شود.

وی از پیشکسوتان و باشگاه‌های فوتبال تبریز و آذربایجان درخواست کرد و گفت: اسناد، مدارک، تصاویر و جام‌های خود را که عمدتا در دفاتر کار هستند برای نگهداری و نمایش به عموم علاقه مندان به موزه فوتبال شهرداری تحویل دهند.

وی افزود: با این کمک می‌توانیم شاهد افزایش غنا و محتوای این موزه منحصر به فرد باشیم.

  • منبع خبر : ایسنا