آمار فعلی مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی/ نمودار ابتلا صعودی است
آمار فعلی مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی/ نمودار ابتلا صعودی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به مثبت شدن آزمایش دو نفر دیگر تا امروز، گفت: مجموع افراد تایید شده مبتلا به ویروس کرونا در کل آذربایجان شرقی به ۸ نفر رسید.

به گزارش نسل تدبیر، محمدحسین صومی در گفت‌وگو با خبر شبکه استانی آذربایجان شرقی، با اشاره به مثبت شدن آزمایش دو نفر دیگر تا امروز، اظهار داشت: مجموع افراد تایید شده مبتلا به ویروس کرونا در کل آذربایجان شرقی به ۸ نفر رسید.

وی از فوت یکی از مبتلایان به ویروس کرونا خبر داد و افزود: فرد فوت شده یک خانم بیش از ۶۰ ساله بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تعداد بیماران مبتلا به کرونا را در هفته آینده صعودی دانست و گفت: اپیدمیولوژی این بیماری برای هفته آینده افزایشی است ولی پرستاران، پزشکان و کادر درمانی به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به بیماران هستند که بیمارستان‌ها نیز ظرفیت پذیرش خود را افزایش داده‌اند.

صومی خواستار رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط مردم و حفظ آرامش روانی جامعه شد و خاطر نشان کرد: هرچقدر آرامش کم باشد، سیستم ایمنی بدن هم ضعیف شده و ویروس اثرگذاری بیشتری دارد چراکه سیستم ایمنی بدن بهترین محافظ بدن است و نبود آرامش روانی و تزریق استرس، سیستم ایمنی بدن را به هم می زند لذا با همکاری یکدیگر و حفظ آرامش جامعه، ویروس کرونا را با کمترین مشکلات از جامعه حذف خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، راه‌های انتقال ویروس را مورد اشاره قرار داد و گفت: از طریق تماس دست با چشم و راه‌های تنفسی دهان و بینی وارد بدن بیماران می‌شود و در هر محیطی امکان انتقال دارد چراکه ممکن است فرد بیمار در جایی حضور داشته و یا عطسه کرده که بعد از عبور وی هم این ویروس به دلیل تماس وی با اجسام بر روی سطوح می‌نشیند و بعد به مخاطب منتقل می‌شود، لذا باید مراقبت‌ها افزایش یابد و پیشگیری جدی گرفته شود.